Dovolte, abychom se představili
a zájem váš si zajistili.
My březinští prvňáčci,
jsme ve škole mazlíčci.
Písmenka se učíme,
matiku už umíme.
Máme rádi pohádky,
ale nechceme zpátky do školky.
Co děláme, se podívejte
a hlasy své nám posílejte.


V mé první třídě je 14 žáčků školáčků. Jsou to prima dítka, která ráda soutěží, zpívají, poslouchají a hrají pohádky, malují, cvičí a samozřejmě se i učí číst, psát a počítat.

Jak vypadal náš začátek školy?

Probíhal v pohádkovém duchu. Každý týden nás provázela jedna pohádka, kterou nám v pondělí přicházeli číst naši patroni z páté třídy. Pohádku jsme poslouchali, vyprávěli, dramatizovali, vžívali se do postav, malovali a nechávali proplouvat všemi předměty.

Pohádka O Koblížkovi nás inspirovala k uspořádání páteční koblížkiády. Odměnou pro vítěznou skupinu byl talíř koblížků usmažených paní uč. Věrou Šnapkovou. Červená Karkulka nás doprovodila až k červenému pátku. S pohádkovým Honzou jsme sbírali a navlékali poztrácené korále z šípků, jeřabin a jiných přírodnin. Babě z perníkové chaloupky jsme pomáhali péci perníčky. Pejskovi jsme zašívali katě. Dětem práce šla a hlavně je bavila.

Také již za sebou máme první společné přespávání ve škole. Proběhlo v rámci celoškolního projektu Halloween. Akce byla bezvadná a výborně ji pro malé děti připravili žáci druhého stupně.

V září jsme se již tradičně šli podívat na výstavu pořádanou na Libverdě. Nejvíce děti zaujala domácí zvířátka a zemědělské stroje ( hlavně kluky ).
Účastnili jsme se také Barevného týdne, který organizovala děčínská ZOO. Naše Anetka Žáková obsadila se svým výkresem 3. místo. Měli jsme všichni velkou radost.

Společně s druháky jsme se vypravili do Rajských ostrovů, kde nám bylo opravdu rajsky. Nejvíce nás fascinovala akvária a leguán, který nás zdravil kýváním hlavou.

Ochladilo se a tak jsme vyrazili s druháky a třeťáky bruslit. Děti byli moc šikovné a bylo na nich vidět, že brusle pro ně nejsou novinkou. Díky patří školce, která s nimi během loňska navštěvovala kurz pořádaný HC Děčín.

Tento týden napadl první sníh a to jsme si nemohli nechat ujít. Hned v pondělí jsme uspořádali koulovačku. Zkoulovali jsme druháky, naše patrony z pětky i děti z mateřské školky. Nakonec jsme postavili malého kamaráda sněhuláka, kterého jsme postavili na parapet našeho okna. Díval se na nás celý zbytek dne. Bohužel druhý den už tam nebyl a děti musely řešit přírodní záhadu. V rámci prvouky jsme učinili pokus se sněhem. Přinesla jsem sklenici plnou sněhu a žáci tipovali, kolik vody ve sklenici bude až sníh roztaje. Vyhrál Adam.

Blíží se Vánoce a nás čeká vánoční jarmark a besídka, na které se děti předvedou jako andílci, i když mě spíše někdy připadají jako malí, neposední, ale moc šikovní čertíci, které mám velmi ráda a věřím, že si je oblíbíte i vy.

Tř.uč. Mgr. Dana Jandačová