Na stovkách míst v celé České republice se rozezní ve středu 13. prosince koledy. Ani Děčínsko a Šluknovsko nezůstanou stranou a zapojí se do akce Česko zpívá koledy. Přijďte si je s Deníkem zazpívat i vy. Přespříští týden se uskuteční již sedmý ročník této vánoční akce.

V Děčíně si zazpíváme koledy v kostele svatého Františka z Assisi, kde se akce konala před dvěma lety.

„Kostel je pro koledy to nejlepší místo. Moc se na zpíváníi s dětmi těšíme,“ řekla Deníku sbormistryně Martina Záhorová z děčínského domu dětí a mládeže.

Právě tento sbor, který s Deníkem vystupoval i v minulých letech,v kostele zazpívá klasické koledy jako Neseme vám noviny, Pásli ovce Valaši nebo Půjdem spolu do Betléma.

První koleda se v celé republice rozezní ve stejný čas, tedy v 18 hodin. Programem bude v Děčíně v kostele tradičně provázet moderátorka Štěpánka Šmídová.

Návštěvníci se nemusí bát, že nebudou znát text pěti koled, které si zazpívají. Přestože jsou to koledy všeobecně známé a snad každý je v dětství zpíval, budou pro příchozí připravené zpěvníky s texty.

Kromě Děčína se ke zpívání koled s Deníkem do včerejšího poledne přihlásilo ještě šest měst a obcí z okresu. Další přitom ještě mohou přibýt.

Zpívat se bude tradičně například v kostele v Jedlce v Malé Veleni. Koledy rozezní také společenský sál v Horních Habarticích, zazní u vánočního stromu v České Kamenici a Krásné Lípě, v Rumburku si zazpívají koledy v domě dětí a mládeže.

„Děláme to již několik let, chceme, aby se děti naučily koledy, což pak využijeme u vánočního stromečku přímo na Štědrý den. Zároveň je to i příjemné setkání s lidmi z obce,“ řekl David Brabenec z dětského domu v Lipové. Tam se scházejí u vánočního stromku na návsi, kam přijde každoročně kolem osmdesáti lidí.