Osud kostela v městské části Bělá v Děčíně, který má před sebou nutnou rekonstrukci rozbitých okenních vitráží, zpěvákovi známému z televizní soutěže Superstar 2011 není lhostejný.

"Jsem věřící katolík a vedle tohoto kostela jsme bydleli. Má svoje kouzlo. Již delší dobu jsem přemýšlel, co by pomohlo kostel obohatit," svěřil se zpěvák.

Příležitost se mu naskytla ve chvíli, kdy jej oslovil pověřený správce Karel Stein, zda by zpěvák památku nechtěl podpořit právě benefičním koncertem se svou kapelou. Návrh český reggaeman s radostí přijal.

Koncert odstartuje v pátek 18. května ve 20 hodin v děčínské Besedě, kterou najdou fanoušci v Tělocvičné ulici ve stejné části města jako kostel. Těšit se mohou na Michala Šepse a jeho kapelu Reggiment.

"Zazní písně z mého CD On Příjde, které má také duchovní zaměření a bude k mání na koncertě. Zazní ale i známé křesťanské písně. Dále se můžete těšit na electroswing v podání legendárního DJ Giraffe, u kterého protančíte nejeden střevíc, a dále pak na house music, kterou zahraje seveřan DJ Spider z Nordic Brothers," vyjmenoval Šeps.

S beneficí to ale není zpěvákova první zkušenost. Na podobných koncertech vystupoval již několikrát, především pak na podporu dětí v Africe.

"Toto je první akce, kterou pořádáme my s podporou Římskokatolické farnosti Děčín. Jsem moc rád, že se toho můžu s mojí kapelou zúčastnit a doufám, že se akce vydaří, lidé si to užijí a kostel získá zpět svoji lepší podobu," řekl Šeps.

Lidé mohou na kostel sv. Františka Xaverského v Děčíně přispět vhozením dobrovolného vstupného do kasičky na koncertě.

"Jsem rád, že podpoří opravu vitráží. Každá koruna je dobrá a představuje sklíčko v rozbitých vitrážích, které byly v 50. letech vytlučené místními zbojníky," reagoval na podporu památky její správce Karel Stein.

Kostel svatého Františka Xaverského v Bělé je farním kostelem římskokatolické farnosti v Bělé u Děčína. V letech 1787-1788 jej postavil pozdně barokní severočeský stavitel Jan Václav Kosch z finančních prostředků náboženského fondu. Po roce 1946 duchovní správa kostela připadla pod farnost Děčín-Podmokly. Správce Karel Stein faru poblíž kostela obývá od roku 1997.