Poděkovat lidem, kteří si adoptovali zvíře a tím přispívají pravidelně na jeho péči, chce stejně jako každý rok děčínská zoologická zahrada. Akce s názvem Den adoptivních rodičů, sponzorů a přátel zoo letos připadá na sobotu 9. září a startuje ve 14.00 hodin.

„Lidem poděkujeme, provedeme je po zoo a ukážeme jim novinky, které se tu za ten rok udály,“ popsala tradiční akci mluvčí děčínské zoo Alena Houšková. „Snažíme se vždy zakomponovat komentované krmení třeba i u zvířat, jejichž krmení se běžně nekomentuje. Pak si s lidmi posedíme, dáme si něco dobrého a přátelsky si popovídáme.“

ADOPTIVNÍ RODIČE ZÍSKAJÍ VÝHODY

Adopce zvířat má v děčínské zoologické zahradě dlouholetou tradici. Osvojit si vybrané zvíře a přispět tak na jeho chov je v Zoo Děčín možné už více než čtvrt století.

Adoptivní rodič získá kromě dobrého pocitu také volný vstup do zoo, aby mohl své zvíře navštěvovat, jako poděkování pak dostává pozvánku právě na Den adoptivních rodičů. Nedílnou součástí adopce je také cedulka se jménem rodiče přímo u expozice vybraného zvířete a adopční certifikát.

Dárce může věnovat příspěvek v libovolné výši, minimální částka je však 600 korun. Zájemce si pak může vybrat jakékoli zvíře, které zoo chová. O adopci jednoho zvířete se může dělit i více adoptivních rodičů.

VOLBA PODLE PŘÍJMENÍ

„Lidé si často adoptují zvíře podle svého příjmení nebo k nějaké příležitosti. Například pan Liška má adoptovanou lišku obecnou, přátelé darovali novomanželům jako svatební dar hrdličku čínskou, hokejový klub HC Grizzly Děčín podporuje chov medvědů grizzly,“ vysvětlila Houšková.