„Největší akcí a dárkem k narozeninám bude výstavba tří nových expozic. Expozice zvířat z chladných krajů vyroste ve stráni hlavní cesty od pokladny až k expozici mývalů severních. Návštěvníci se zde setkají se zvířaty, jako jsou kamzíci, sovy nebo rosomáci,“ popsala mluvčí zoo Alena Houšková.

Dalším narozeninovým dárkem bude už na jaře zcela nový druh primátů, kteří se nastěhují do nově zrekonstruovaného venkovního výběhu pavilonu opic. Budou jimi chápani středoameričtí, kteří patří společně s gibony k nejobratnějším primátům. K pohybu ve větvích jim slouží dlouhý ocas, který je dokonale chápavý a pracuje jako jedna končetina navíc. V rámci oslav výročí chystá zoo spoustu zajímavých akcí.

„Na první z nich se mohou návštěvníci těšit už v dubnu, kdy v sobotu 6. dubna slavnostně odstartujeme jubilejní 70. návštěvnickou sezónu a proběhneme se na recesistickém závodě s názvem Pastýřská 70. V květnu se k oslavám výročí zoo připojí děčínští dřevosochaři, kteří budou v rámci městských slavností tvořit právě pro naši zoo,“ vysvětlila mluvčí.

Další výroční aktivitou bude například 1. července takzvané retrovstupné, kdy se zoo vrátí o 70 let zpět a nabídne návštěvníkům vstupné, které se platilo v dobách jejího vzniku.