Úvodní akci si nenechalo ujít téměř šest stovek příchozích. Návštěvníky čekalo odpoledne, které už na plakátech slibovalo, že „to bude jízda".

Zoo to rozbalila ve stylu legendární silnice Route 66 a do svého areálu pozvala děčínský motorkářský klub Black Shadow MC, který uspořádal výstavu strojů. Nechyběly ale ani další aktivity, které měly co do činění se slovem jízda.

Děti i dospělí si mohli 
s Adrenalin parkem Jedlová vyzkoušet jízdu na sjezdových kárách a koloběžkách. Seznámili se i se sportem zvaným mushering a měli možnost zvýšit adrenalin v motorkářském srandamači. Svezení je čekalo také na jízdárně a nebo na speciálním stanovišti s invalidními vozíky, kde byla možnost vyzkoušet si pohyb přes překážky.

Hosty odpoledne byli Čertíci na kolech Noemi a Jaroušek, děti postižené dětskou mozkovou obrnou, které do zoo pozvalo občanské sdružení Andělé bez křídel. To již několik let pomáhá rodinám dětí s postižením nebo sociálně slabším rodinám.

„Čertíci ukázali, že život si lze užívat i z invalidního vozíku a vyzkoušeli si téměř vše, co si mohl vyzkoušet běžný návštěvník. Nevynechali jízdu na koni, pomazlili se s kůzlaty, a dokonce se nebáli ani hadů," popsala mluvčí zoo Alena Houšková.

Na akci „Startujeme!" měli příchozí možnost pomoci také životnímu prostředí. Kdo odevzdal u stánku společnosti Elektrowin vysloužilý elektrospotřebič, ten získal dětskou vstupenku do zoo zdarma nebo slevu ve stejné výši pro dospělého. Této příležitosti využilo celkem 57 příchozích.