Lidé si mohou po celý advent užít vánočně nasvícenou zoo s několika vánočními stromy a betlémem, jehož součástí je nově i schránka na dopisy pro Ježíška. Děti tam až do Štědrého dne mohou nosit svá tajná přání.

„Stalo se už tradicí, že návštěvníci v tento sváteční den nosí nejrůznější dobroty zvířatům. Nejvhodnější je suché pečivo, zelenina, ovoce, zrní, oříšky, piškoty, ale případně i psí nebo kočičí konzervy. Připomínáme, že donesené dobroty nemohou lidé nadělit přímo zvířatům, ale musí je odložit do dřevěných jeslí poblíž pokladny. Ošetřovatelé toto krmení mezi zvířata později spravedlivě rozdělí,“ sdělila mluvčí zoo Alena Houšková.

Štěkání na Ježíška v děčínském útulku. Ilustrační foto
Štěkání na Ježíška. Pod stromečkem v děčínském útulku čeká zvířata nadílka

Expozice Rajské ostrovy bude na Štědrý den uzavřena. Volný vstup do zoo budou mít lidé také na Nový rok. Zoo připomíná, že vstup se psy je do areálu zakázán, dodržování pravidla bude kontrolovat zaměstnanec.

Lidé mohou v období Vánoc obdarovat nejen zvířata v zoo. Od 10. do 31. prosince mohou nosit krmení, pamlsky, stelivo, deky, mycí přípravky nebo kancelářské potřeby i do děčínského útulku, kde proběhne tradiční Štěkání na Ježíška.