Přes třicet různých dopravních značek, informačních cedulek či reklamních štítků čeká na řidiče, kteří přejíždějí v Děčíně Nový most směrem do Podmokel. Největší změť značek je zhruba uprostřed mostu u sjezdu ke kruhovému objezdu. Pokud by nějaký řidič dostal nápad, že si všechny značky pozorně prohlédne a přečte, musel by jet po mostě krokem, jinak nemá šanci.

Policie s tím ale nemůže nic dělat. O umístění značek totiž rozhoduje správce komunikace.

„Pokud jsme osloveni, tak fungujeme pouze jako poradci," popisuje současný stav děčínská policejní mluvčí Petra Trypesová s tím, že pokud se policii na značení něco nezdá, tak posílá pouze upozornění 
a podněty správci komunikace.

„Upozorňujeme například na situaci, když je někde značka zlomená, zarostlá nebo zcela chybí," dodává Trypesová. Po policii takovou aktivitu ale nikdo nevyžaduje, dělá to samovolně.

Také dopravní odborníci považují lesy značek za nebezpečné.

„V České republice je přeznačkováno. Každá značka by měla mít opodstatnění a měla by mít důvod. Je hodně reklam, které by u silnice neměly být, odvádí pozornost řidiče, upoutávají na sebe a řidič se pak nevěnuje řízení. Možná by bylo i méně nehod, přestupků a nedorozumění, kdyby reklamy nebyly," říká severočeský dopravní odborník Jan Pechout z BESIPu 
a potvrzuje, že pokud policie s nějakým značením nesouhlasí, správce komunikace nemusí její názor respektovat.

Pechout upozorňuje i na další problém.

„Dost řidičů jezdí po paměti. Pokud někde dojde ke změně značení, nemusí si toho řidiči všimnout," varuje. Jenže v místě, kde je jedna značka, to nemusí být takový problém jako právě tam, kde je jedna značka nalepená na druhou a řidiči je již nevnímají.

To ostatně potvrzuje i řidič Jirka Ptáček.

„Já se na ty značky vůbec nedívám, to bych se z toho musel zbláznit. Některé navíc mají malé písmo," dodává.

1,5 kilometru dlouhý Nový most v Děčíně není jediným místem na Děčínsku, kde je přeznačkováno. Stačí zajet například do Krásné Lípy, kde cyklostezka přetíná silnici hned několikrát, což je pokaždé ošetřeno značkami. Ještě větším zlem než „lesy značek" jsou ale podle Pechouta hrané reklamy na obrazovkách.

„To je to nejhorší, co existuje, to bych hned zakázal. 
I když se tam řidič nechce dívat a zaregistruje pohyb, podívá se tam," varuje.