Se změnami, které od ledna nastanou v linkové autobusové dopravě Ústeckého kraje, se lidé mohou seznámit na informačních akcích. Na náměstí a frekventovaná místa v osmi městech regionu přijedou nové zelené autobusy a lidé se budou moci zeptat na všechno, co je zajímá.

Informační akce odstartuje v pondělí 1. prosince v 9 hodin na Mírovém náměstí v Ústí nad Labem. V úterý se přesune do Děčína na autobusové nádraží. V dalších dnech se s novým dopravním systémem seznámí lidé v Chomutově, Litoměřicích, Lounech, Mostě a Klášterci nad Ohří. Informační kampaň završí 11. prosince akce v teplickém OC Olympia.

„Na místech budou připraveni zaměstnanci oddělení dopravní obslužnosti, kteří zájemcům vysvětlí změny tarifu i jízdních řádů, možnost pořízení zvýhodněných časových kupónů i postup v integraci MHD velkých měst 
a drážní dopravy," vyjmenovala krajská mluvčí Magdalena Hanáčková.

Nový zónově-relační tarif, který zohledňuje skutečně ujetou vzdálenost, nabídne časové kupóny, které se vyplatí zvláště pravidelně dojíždějícím. Novinkou bude i zastavování na znamení. Autobusy na zavolání umožní obsluhu menších obcí, kam by vůz pravidelně nezajížděl.