Na sjezdovky se o víkendu chystá nemálo obyvatel Děčínska. Nečekaně znovu udeřila zima a s ní sněžení.V lyžař­ských střediscích jsou na návštěvníky připraveni.

„Balíme hned ráno a jedeme s celou rodinou na Jedlovou. Ať si děti ještě užijí zimy,“ těšil se Michal Ondroušek z Děčína. Dodal, že by chtěl využít čas a počasí dokud to ještě jde, protože o jarních prázdninách už asi sníh nebude.

Na Jedlové nápor lyžařů očekávají. Podle Jiřího Žďárského ze Slovanu Varnsdorf, který provozuje tamní sjezdovku, se lyžuje už od pátku.

„Podmínky jsou ideální, na rozdíl od posledních čtyř let máme dost přírodního sněhu. Ve čtvrtek ještě připadl další,“ potvrdil Jiří Žďárský. Dodal, že lyžovat se u nich začíná v devět ráno a končí ve čtyři odpoledne.

„Na běžky k nám přijíždí také hodně lidí, ale běžecké tratě neupravujeme. Návštěvníci využívají lesní stezky,“ podotkl ještě Žďárský.

Také V Horním Podluží předpokládají, že na víkend přijede hodně zájemců o lyže.

„Máme na sjezdovkách čtyřicet až šedesát centimetrů sněhu, lyžuje se u nás od devíti od rána do osmi večer,“ řekl Karel Kopecký, starosta Horního Podluží. Doplnil, že velké oblibě se mezi hosty těší také půjčovna lyží lyžařská škola.

„Lyžovat se učí i dospělí, to dřív nebývalo,“ pousmál se Kopecký. Dodal, že příští týden budou pořádat velký karneval na lyžích.

Ani v Horním Podluží ale nemají protaženou stopu pro běžkaře. Lidé přesto podle Kopeckého na běžky přijet mohou, v okolí je dost neudržovaných tra­tí.

„Od třetího ledna jsou u nás všechny vleky trvale v provozu. Máme i noční lyžování,“ vzkázala Hana Doskočilová z lyžařského areálu Luž. Upozornila ještě, že nepoužívají umělý sníh, ale navážejí přírodní z okolí.

„Lyžuje se u nás do večera, když je zájem, tak až do devíti. Jsou tu také skvělé podmínky pro běžkaře,“ upozornila ještě Doskočilová. Stezky jsou podle ní protažené až na německou stranu.

Obyvatelé Děčínska si mohou podle informací provozovatelů lyžařských areálů užít zimního počasí ještě minimálně příští týden, chladné počasí podle nich chvíli vydrží.