Roman Fišer.Roman Fišer, Rumburk, jeden 
z vůdců nespokojených občanů
Já jsem s tím tak nějak počítal, že to takto dopadne. Po tom, co se ve městě v poslední době dělo, tak doktor Vondráček měl být tahounem u sociální demokracie, to se i potvrdilo. Jsem velmi spokojený 
s výsledkem, protože tam jsou lidé, kteří byli minulým vedením odstaveni. Měla by vzniknout silná koalice. Teď nezbývá než jen doufat, že budou pokračovat v tom, co před volbami slibovali, že to budou nyní dělat i na radnici. Mělo by to fungovat. Lidi ve městě jsou spokojení, protože to byl vabank. Buď a nebo.

Pavel Benda.Pavel Benda, Děčín, ředitel Správy Národního parku České ŠvýcarskoSamozřejmě jsem výsledky voleb sledoval. A to nejen v Děčíně. Pro nás jako správu národního parku je spolupráce 
s obcemi v jeho okolí totiž velmi důležitá. A doposud ta spolupráce byla dobrá. Podle výsledků voleb to vypadá, že 
k mnoha změnám nedojde 
a my budeme spolupracovat se stejnými lidmi. Mrzí mne ale velmi nízká účast ve volbách. To není neúspěch, to je tragédie. Zůstává mi nad tím rozum stát. Hodně lidí nadává na poměry. Přitom volbami je možné mnohé změnit. Obzvlášť tak důležitými, jako jsou ty komunální.


Tomáš Kraus.

Tomáš Kraus, Děčín, český reprezentant ve skikrosu, mistr světa a světového poháru, olympionik
Slyšel jsem od spousty známých, že nejsou spokojeni. 
A myslím, že výsledek voleb by mohl něco změnit. Uvidíme, jak to dopadne. Jedna věc jsou volební výsledky, zisky mandátů. A druhá věc je povolební vyjednávání. Teprve z toho vzejde nové vedení města. Volební účast byla hodně malá. Myslím si, že je to proto, že jsou lidé postupem let otrávení
 z politiky. O to je to větší šance pro ty, kteří tam nyní budou, ukázat důležitost voleb.

Gabriela Doušová.Gabriela Doušová, Velký Šenov, ředitelka Schrödingerova institutuU nás ve Velkém Šenově 
k žádné velké změně ve vedení města nedochází. Takže si neslibuji od příštího volebního období nic převratného. Na druhou stranu ale budou moci dokončit, co za předchozí čtyři roky začali. Volby rozhodně poznamenala velmi nízká volební účast. Těch, co jsou nespokojení, dlouho před volbami nadávají a nakonec zůstali doma, je drtivá většina. Příští čtyři roky by ale neměli do věcí ve městě mluvit a nekazit náladu. Svou šanci něco změnit svou neúčastí promarnili.


Jan Havlíček.

Jan Havlíček, Děčín, manažer HC Děčín
Překvapila mne nízká účast. Já beru volby jako občanskou povinnost a vždy si umím kandidáty vybrat. Čekal jsem, že do přímého dění ve městě se bude chtít zapojit víc lidí. Překvapilo mě také to, že se do zastupitelstva nedostala řada lidí z horních pater kandidátek. Zase na druhou stranu se do zastupitelstva dostala řada nových tváří. Jsou tam lidé, kteří tomu mohou dát nový směr a šťávu. Osobně mě mrzí, že se nedostali někteří konkrétní lidé. Je vidět, že si tradiční strany vytvořily svou stálou voličskou základnu. Já osobně jsem rád, že se do zastupitelstva dostal Venca Němeček.

Matěj Kotiš.Matěj Kotiš, Varnsdorf, záložník prvoligového Hradce KrálovéVýsledky voleb můžu hodnotit až poté, v jakém světle se ukáží jednotliví zastupitelé. Je ale dobře, že existuje více stran a člověk má velký výběr. Co se týče Varnsdorfu, tak by pro sport v našem městě asi nebylo špatné, kdyby se změnil starosta. Pan Louka totiž není velkým příznivcem sportu ve Varnsdorfu. Volební účast je tragédie. Hodně lidí to prostě nebaví, nebo tomu nevěří. Ale podle mě je to opravdu velká chyba.