Již téměř dva roky policie marně hledá Jaroslavu Pospíchalovou z Dobrné. Žena, která včera oslavila padesáté narozeniny, totiž z lidí vylákala astronomickou sumu – čtyři miliony korun.

„V několika případech vylákala od různých osob finanční hotovost za účelem obstarání směny za měnu EURO, přičemž měnu EURO nedodala a české koruny nevrátila," uvedla krajská policejní mluvčí Šárka Poláčková.

Okresní státní zastupitelství v Děčíně vydalo souhlas s předběžným zadržením ženy již 13. ledna 2011.

Protože se ale ženu nedaří dopadnout, policie se znovu obrátila na média, aby s pátráním pomohla. Policisté navíc po ženě dál sami pátrají; 
v místě jejího trvalého bydliště provádí namátkové kontroly. Naposledy to bylo tento týden, kdy policisté doufali, že by žena mohla domů přijet oslavit kulaté narozeniny. To se ale nestalo.

„Kontrolujeme nejen místo trvalého bydliště, ale také zdravotnická zařízení nebo vězení," řekla děčínská policejní mluvčí Petra Trypesová.
Starostka obce Libuše Šrámková o případu ví.

„Tu rodinu trochu znám. Je mi jich líto. Těžko říct, jak to celé bylo," říká s tím, že Jaroslavu  Pospíchalovou z minulosti zná jako hodnou paní. „Možná někomu dokonce naletěla," dodává starostka.

Jaroslava Pospíchalová.Jaroslava Pospíchalová je vysoká asi 160 centimetrů. Postavu má střední, barvu očí hnědou. Neměla by být ani ozbrojená, ani nijak nebezpečná.

Za to, že žena podvodně z lidí vylákala čtyři miliony korun, jí hrozí od dvou do osmi let vězení.