Očista strany. Tak označil rozhodnutí děčínské ČSSD Pavel Sinko. Na okresní konferenci, která se konala v sobotu, vyhodilo vedení strany z partaje jednoho člena a s dalšími šesti se rozloučí s největší pravděpodobností 15. ledna na krajské konferenci. „Jde o lidi, kteří pošpinili dobré jméno strany,“ vysvětlil Sinko. Skupinka se pokusila převzít moc.

Spory o moc v děčínské ČSSD vyvrcholily 5. listopadu na jiné schůzi, kde se mělo zvolit nové vedení, jemuž končí dvouletý mandát. Obě rozhádané skupiny prý měly náznaky, že protivníci plánují schůzi zmanipulovat. Sinko proto jednání zrušil. Jenže skupinka mladých zorganizovala vlastní a vybrala nové vedení. Sinko trvá na tom, že schůze je neplatná.

Místopředseda Ústecké krajské organizace ČSSD a poslanec Jaroslav Foldyna podal v souvislosti s jednáním skupinky členů trestní oznámení na neznámého pachatele pro pokus o úplatek. „Mám informace, že tato skupinka lidí se pokoušela nejprve naše členy uplatit a pak jim dokonce vyhrožovala. Šlo jim o jediné, aby okresní konference nebyla usnášeníschopná. I přesto přišlo přišlo více než osmapadesát procent členů. Takže jsme mohli hlasovat i zvolit delegáty na lednovou krajskou konferenci,“ tvrdil Foldyna.