Podle informací Děčínského deníku měla žena základní školu připravit o peníze tím, že neodváděla pojištění správě sociálního zabezpečení. Kvůli tomu hrozilo, že škola bude muset zaplatit i penále. Nakonec se ale podařilo vyjednat odpuštění penále.

„Moc vám toho říct nemohu, podepsal jsem policii mlčenlivost. Podal jsem trestní oznámení a mzdová účetní dostala výpověď," popsal redakci ředitel Základní školy Dr. Miroslava Tyrše na Vrchlického ulici Jiří Brouček.

Podle policie zatím žádné obvinění nepadlo. Vyšetřovatelé nyní dávají dohromady výpovědi všech stran a celý případ vyšetřují.

„Mohu potvrdit, že na jedné z děčínských základních škol vyšetřujeme případ zpronevěry. Škoda prozatím dosahuje necelých 170 korun," uvedla děčínská policejní mluvčí Petra Trypesová.

Rákosníčkovo hřiště, ilustrační foto.
Rákosníčkovo hřiště vyroste na přání lidí u Bažantnice

Škola by ale nakonec o celou částku, kvůli které policie ženu vyšetřuje, přijít nemusela. „Zatím to vypadá, že by se nám skoro všechny peníze měly vrátit," doplnil Brouček.

Případem se už zabývali také děčínští radní.

Mnohem větší zpronevěru řešili policisté v Děčíně před šesti lety. Tehdy si trojice řidičů děčínského dopravního podniku přisvojila během pěti let dva miliony korun.
Řidiči, kteří krátili odevzdávané tržby na linkových autobusech v okolí Děčína, využili toho, že tržbu nemuseli odvádět denně a zpronevěřené peníze evidovali jako „peníze na cestě".

U soudu vyvázli řidiči s podmínkou. Jedním z nich byl Marek Slánský. „Dostal podmíněný trest na šestnáct měsíců. Sledován bude dvacet šest měsíců," řekl před pěti lety po vynesení rozsudku soudce Pavel Kureš s tím, že Slánský v letech 2008 až 2010 zpronevěřil jako řidič autobusu 150 tisíc korun.

Další dva řidiči okradli dopravní podnik o 700 a 200 tisíc korun. Součástí rozsudků byla také povinnost ukradenou částku dopravnímu podniku vrátit. Případ tehdy vzbudil v Děčíně velkou pozornost.

Zpomalovací radar, ilustrační foto.
Na rychlost bude v Děčíně dohlížet pět nových radarů