Záchranáři zasahovali v úterý 1. května u úrazu ve skalách v Ostrově v sousedství Tiských skal, na rozhraní ústeckého a děčínského okresu. Podle mluvčího záchranky Prokopa Voleníka byl nahlášen pád člověka z výšky. Jak později odpoledne upřesnil, šlo o 47letou ženu, která spadla ze skály.

Po poskytnutí první pomoci horolezkyni transportoval vrtulník do ústecké nemocnice k dalšímu ošetření.

Místo nehody je skalní prostor, který se nazývá Velká tovární věž a není zrovna snadno přístupný, což záchranářům komplikovalo práci.

Zdroj: Horská služba ČR

Záchranáři zasahují po pádu horolezkyně v Tiských stěnách.  Zdroj: Horská služba ČR

Žena spadla při slaňování z výšky 15 metrů. Podle prvotních informací zřejmě kvůli chybě při jištění. Horské službě, která se na záchranné akci podílela, nehodu ve skalách nahlásili krátce před druhou hodinou kolegové zraněné ženy. „Jakmile jsme dorazili na místo, zjistili jsme, že lezkyně utrpěla pravděpodobně zlomeninu v oblasti pánve. Kromě toho měla na hlavě velkou tržnou ránu. Ihned jsme zahájili základní ošetření a zafixovali jí vzhledem k poranění do vakuové matrace,“ popsal okolnosti zranění Jan Mach, zasahující člen Horské služby Krušné hory ze stanice v Tisé.

Místo, kde se to stalo, nebylo dobře přístupné, proto museli záchranáři povolat vrtulník. „Dispečink linky 155 Ústeckého kraje k nám poslal vrtulník letecké záchranné služby z Liberce, protože jejich byl v jiné akci. Po příletu se spustil letecký záchranář horské služby z Jizerských hor, který měl shodou okolností službu u letecké záchranky, a lékař letecké záchranné služby přímo na místo nehody,“ uvedl Jan Mach s tím, že členové horské služby pak ženu připevnili do podvěsu, vrtulník s ní přeletěl k hotelu Ostrov a tam ji posádka naložila. Vzápětí byla lezkyně transportována do nemocnice v Ústí nad Labem.