Tři miliony korun dá město ze svého rozpočtu na rekonstrukci šaten na děčínském zimním stadionu. Kromě toho se zaručí za celou dotaci ve výši deseti milionů. Ve čtvrtek o tom rozhodlo zastupitelstvo města.

„Máme požádáno o deset milionů na rekonstrukci šaten, z toho jsou tři miliony spoluúčast města. Zajištění je pouze formalita pro případ, kdy by například byla ukončena nájemní smlouva mezi HC Děčín a městem,“ říká Lukáš Vaníček z hokejového klubu.

Opoziční občanští demokraté již před hlasováním deklarovali podporu návrhu, přesto měli určité pochybnosti.

„Dlouhodobě se neřeší havarijní stav střechy. Ale doufám, že se to v dohledné době změní,“ řekl Vladislav Raška.

Jeho přání se nakonec splní možná dříve, než sám čekal.

„Hokejisté měli určité problémy s Povodím Ohře, proto jsem je požádal, aby projednali možné přesunutí části finanční prostředků na opravu střechy,“ reagoval primátor František Pelant.

HC Děčín nedostal souhlasné stanovisko k vybudování přístavby u Ploučnice. To je podmíněno postavením protipovodňové zdi, která zde vyroste v následujících letech. Proto hokejový klub předběžně vyjednal na ministerstvu školství, jež poskytuje dotaci, možnost změny pořadí jednotlivých etap rekonstrukce a rozšíření zimního stadionu. Nejprve by se tak dělala druhá etapa, v jejímž rámci by byly rekonstruovány šatny u dnešní vrátnice na zimní stadion a část peněz by bylo možné využít při rekonstrukci střechy.

Na rekonstrukci a rozšíření zimního stadionu byl před časem vypracován projekt, který počítá kromě jiného také s výstavbou hotelu a rozšířením zázemí pro hokejisty včetně rehabilitace.