Především dětí ubylo za posledních čtrnáct dní sportovním zařízením v regionu. Mladí sportovci jsou nemocní a tréninky vynechávají.

„Chřipka se nám na trénincích hokeje projevila. Z každé naší hokejové třídy je kolem pěti dětí nemocných,“ uvedl Jan Havlíček z hokejového klubu na děčínském zimním stadionu. Návštěvníků stadionu podle něj také ubylo, ale nijak výrazně, zhruba o deset až dvacet procent.

Ve varnsdorfské sportovní hale jsou na tom podle Václava Müllera ještě hůř: „Chodí k nám podstatně méně dětí. Na trénincích volejbalu a dalších sportů, nám chybí polovina dětí i dospělých.“ Chřipka podle něj nejvíc udeřila v posledních čtrnácti dnech.

Podobně jsou na tom s účastí na trénincích i v dalších sportovních klubech na Děčínsku.

„Tréninky kvůli chřipce děti vynechávají, ale na zápasy chodí,“ připustila Jana Pospíšilová z děčínského basketbalového oddílu.

Jediná sportoviště, která si na sníženou návštěvnost nestěžují, jsou bazény. Těm naopak počty návštěvníků stouply.

„Hodně lidí začalo chodit i do sauny, zřejmě to berou jako prevenci proti onemocnění,“ zdůvodnila vysokou návštěvnost Lenka Bendová z krytého bazénu ve Varnsdorfu.

„K nám chřipka asi ještě nedorazila a doufám, že už nedorazí, lidí chodí dost,“ řekla Dagmar Macháčková z rumburského bazénu.

Jaroslav klouček z děčínském aquaparku si na nedostatek návštěvníku také nestěžuje: „Počty zákazníků nám malinko stouply, zřejmě i kvůli tomu, že nikde v okolí není dost sněhu na lyžování.“

Do kin lidé na Děčínsku chodí také. Podle Jana Jindry z děčínského kina Sněžník počet prodaných vstupenek ovlivňuje spíš kvalita představení, než chřipka: „Na blbý film prostě lidé nepřijdou. Jindy je plno.“

V Městském Divadle Děčín klesla pouze návštěvnost na školních představeních.

„Na poslední pohádku přišlo o sto dětí méně, než jsme čekali,“ postěžovala si Lucie Ďurčeková z děčínského divadla. Doplnila, že nedělní pohádka byla naopak téměř vyprodaná, takže snad děti tento týden už přijdou. Večerní představení podle ní chřipka nijak neovlivnila, lidé se chodí bavit stále.

Podle statistik hygieniků z minulého týdne, akutní respirační onemocnění na Děčínsku skutečně zasáhla nejvíce děti a mládež.

„Nemocných bylo v minulém týdnu na Děčínsku čtyři sta osmdesát šest dětí ve školním věku,“ upřesnil hygienik Jozef Král. Jen o něco méně zasáhla podle něj infekce mládež od patnácti do dvaceti čtyř let.