Máte zavedenou dětskou ordinanci v Benešově nad Ploučnicí, jste i vyhlášeným chirurgem v děčínské nemocnici. Proč jste se rozhodl vstoupit do politiky?

Bylo to takové spontánní rozhodnutí. Vše odstartovala jedna story: Jednou večer jsem si všiml party chuligánů, jak rozkopávají popelnice, okřikl jsem je a vydal se jim po stopě. Chtěl jsem aby nepořádek po sobě uklidili. Dostihl jsem však jen jednoho z nich a když jsme společně uklízeli nepořádek, který parta kolem popelnic nadělala, roztesknil se mladík nad politickou situací v našem městě. Tenkrát jsem mu poradil, že je mladý, že má možnost něco změnit. Celý večer jsem pak o jeho slovech přemýšlel a došlo, že já sám jsem také nespokojený a stejně jako on mám šanci to změnit. Když začaly chodit nabídky od různých politických uskupení, rozhodl jsem se pro Severočechy.cz, protože jejich volební program mi je nejblíže a je to parta mladých lidí, kteří mají šanci něco změnit.

Jaké jsou konkrétní kroky, které chcete v případě úspěchu, podniknout?

Prvořadé je pro nás vymícení korupce z děčínské radnice. Chceme aby zakázky, které město zadává byly průhledné i pro řadové občany. Chceme aby průběh zakázek, od jejich zadávání až po realizaci, mohl každý obyvatel Děčína sledovat na internetu. V druhé řadě budeme usilovat o to, aby děčínská nemocnice nespadala pod moloch s názvem Krajská zdravotní. Děčínská nemocnice je z pěti nemocnic, které Krajská zdravotní spravuje, jediná výdělečná. Ale peníze, které vydělá nejsou použity pro ni, ale jsou rozděleny právě mezi všechna zařízení Krajské zdravotní. Dále chceme zabránit dalšímu rozprodávání majetku města, chceme zavést takzvané školky pro seniory, chceme nabídnout pomoc drobným živnostníkům a mnoho dalšího. Vše je ale závislé hlavně na penězích, s těmi ale chceme hospodařit tak, aby vše bylo průhledné a srozumitelné každému.

Nebude správa děčínské nemocnice pro město příliš velkou zátěží?

Naopak, je prokazatelně výdělečná a naším cílem je dostat nemocnici pod majoritní vedení města, samozřejmostí by byl vstup silného investora, klidně i státu. Děčínská nemocnice je druhým největším zaměstnavatelem v Děčíně. Pod správou města by nedocházelo k rušení tolik potřebných pracovních míst i oddělení. Před nedávnem se mluvilo o zrušení patologie, ale bez patologie přímo v areálu nemocnice, není možné pořádně pracovat. Jako chirurg jsem na ni při některých operacích závislý. Nedovedu si představit, jak by v takovém případě fungovala spolupráce s ústeckým oddělení. Je to pro mě téměř nemyslitelné.

Teď trochu odbočíme. Nejpalčivějších problémem posledních několika let je pro Děčín dálniční přivaděč. Která varianta je podle Vašeho názoru nejoptimálnější?

Jsem jednoznačně toho názoru, že Děčín dálniční přivaděč potřebuje. Současný návrh, kdy by měl být do Pastýřské stěny hlouben tunel se i zdá poněkud nešťastný. Doprava bude přivedena do samotného centra města. O nejlepší variantě by dle mého soudu měli rozhodnout nezávislí odborníci. Naprosto chápu lidi, kteří by v blízkosti přivaděče měli bydlet, ale nespojený bude vždycky někdo, s tím prostě nic neuděláme. Ale znovu opakuji přivaděč je potřeba, ale ne v centru města!

Dalším neustále přetřásaným tématem je stavba jezu. Jste rybář, u Labe trávíte volné chvíle. Co vy a stavba jezu na Labi?

Myslím, že současný návrh je naprosto vyhovující. Projektanti vyšli maximálně vstříc všem ekologům, kteří proti stavbě protestují. Měl jsem možnost nahlédnout do plánů a bez nadsázky jsem nadšený. Děčín by potřeboval určitě jezy dva, ale i jeden bude milý. A jako rybář? Nemyslím, si že by se ráz řeky změnil natolik, že bych přišel o ryby, či o příjemné posezení a odpočinek.

Je něco co byste minulým i současnému vedení města vytkl?

Děsí mě stavba protipovodňové zdi. V tomto případě jsem maximálně proti, nechci aby Mariánskou louku hyzdila betonová obluda. Na Mariánské louce by mělo být koupaliště, mrzí mě, že radnice nedostála svým volebním slibům. Současný park je jen minimálně využíván, chybí tam zázemí pro rodiny s dětmi, pro mladé, i sportovce. Je to jen louka s pár lavičkami, kde se po nocích schází mladí a v lepším případě popíjejí alkohol, v horším berou drogy.

Uvažujete o spolupráci s některými stranami po volbách?

Samozřejmě bude záležet n a výsledku voleb, ale ano, je celá řada politických stran, především těch“ menších“, kde se potkáváme v našich programech. Líbí se mi , jak mají např. koncepci jezů zpracovanou Věci veřejné, navíc se jedná o vládní stranu, která má křeslo ministra dopravy. Nebudeme se vyhýbat spolupráci ani s ostatními stranami, ale musí být,za každých podmínek dodržen směr našeho programu.