Nákaza se na této škole rozšířila mezi učiteli. "Z osmnácti vyšetřených vyučujících jich mělo dvanáct pozitivní testy na koronavirus. Dalších více než třicet lidí na odběry teprve šlo," uvedla krajská hygienička Lenka Šimůnková. Na testy hygienici podle Šimůnkové pošlou ty žáky a zaměstnance školy, kteří byli s covid pozitivními v epidemiologicky významném kontaktu. 

Podle vyjádření školy na jejích webových stránkách bude distanční výuka probíhat podle zdravotních možností učitelů i žáků.

Od středy je na základě rozhodnutí hygieniků také na týden uzavřená mateřská škola v Rumburku v Sukově ulici. V tomto zařízení je karanténa nařízená do 21. září. I v tomto případě je důvodem ke karanténě pozitivní test pedagoga.

K úterní 15. hodině přibylo na Děčínsku podle údajů krajské hygienické stanice 38 nových případů covidu, aktuálně je nemocných 95 lidí, což je po Ústecku druhý nejvyšší počet v Ústeckém kraji. Dalších 79 lidí se z nemoci již vyléčilo a nikdo s covidem nezemřel. Od začátku března mělo pozitivní test na nový typ koronaviru 174 lidí.