Co má kdo mluvit majiteli do toho, jestli bude mít kuřáckou nebo nekuřáckou hospodu? Dost už bylo omezování nekuřáků kuřáky. Takové a další reakce vyvolal návrh několika poslanců hnutí ANO na úplný zákaz kouření v hospodách, barech nebo hudebních klubech. Zda bude schválen ale ještě není jasné.

Každý ať si
 sám vybere

Řadě hospodských, ale i návštěvníků, které redakce Děčínského deníku oslovila, vyhovuje současný stav, kdy si majitel sám určí,  jaký chce mít podnik. Hosté totiž ještě před vstupem do podniku vědí, zda se v něm kouří či nikoliv. Na vstupu totiž musí být povinně umístěna cedulka, která jasně určuje, o jaký podnik se jedná.

„Nechal bych to tak, jak to je teď. Aby si každý majitel vybral, zda chce mít kuřácký či nekuřácký podnik," říká Jaroslav Kortus. Ten provozuje  v Děčíně kulturní dům Střelnice. Na té se pravidelně pořádá několik desítek plesů. 
V současné době je kouření dovolené v restauraci a v Selské jizbě. Na velkém a malém sále, kde se tančí, se kouřit nesmí.

„Neumím si představit, jak bychom to hlídali. Když je plný sál a lidi se trochu víc napijí, tak je jim jedno, kde kouří. A těžko mohu dát ke každému návštěvníkovi jednoho pořadatele, aby jej hlídal, jestli si na Střelnici nezapálil," dodává Kortus, jehož další restaurace – Fabrika – je rozdělena na kuřáckou a nekuřáckou část.

Problémy by kvůli případnému zákazu mohly mít především venkovské hospody nebo pivnice, jejichž návštěva je pro řadu lidí neoddělitelně  spojená s kouřením.

„Já jsem nekuřák a tak mi vyhovuje kuřácký a nekuřácký prostor. Ale úplný zákaz? To už někteří fakt radši budou sedět doma. A spoustu podniků přijde o kšeft," uvedla v anketě Děčínského deníku Markéta Běhounková. Další čtenáři pak upozorňují na právo volby majitele podniku si sám určit, jaká hospoda bude ta jeho. Velmi často jsou hospodští ve vlastních nemovitostech.

„Je výsostným právem majitele restaurace rozhodnout se, jakého typu by měl být jeho podnik a jakou klientelu má oslovit. Restaurace v žádném případě NENÍ veřejný prostor, nýbrž privátní a nikdo nikoho nenutí chodit do zahulené knajpy," říká Rudolf Brejška.

Kuřáci obtěžují nekuřáky

Úplný zákaz kouření má řadu zastánců. Dokonce i mezi majiteli hospod.

„Myslím, že nebude chodit méně lidí. Budou chodit dál, na to omezení kouření si zvyknou. Začátek pro ně asi bude těžký, ale pak už jim to ani nepřijde, že budou muset kouřit třeba venku," říká majitel restaurace U Madony v Malé Veleni Roman Špírek.

„Naprosto souhlasím. Vyhradit někde venkovní prostor s popelníčkem, kde nebudou obtěžovat kouřem nekuřáky, děti atd. To by mohlo platit i na koupalištích či dalších venkovních veřejných prostorech," líbí se návrh na úplný zákaz Soně Holingerové.

„Nekuřák kuřáka neobtěžuje, naopak už je to horší. Nekuřáci musí vdechovat nedobrovolně cigaretový kouř.
A proč by se měl nekuřák vyhýbat podnikům, kde je 8 z 10 kuřáků? Když chci kouřit, ať si ničím své zdraví, ale ne těm ostatním.  Natož dětem," napsala do ankety Deníku Helen Šándor.

Měl by v Česku platit úplný zákaz kouření v barech, hospodách či hudebních klubech? Hlasujte!