„Otevřeno by mělo být během hlavní turistické sezóny, to znamená v červenci a v srpnu. Počítáme s tím, že najmeme brigádníka, který bude provoz na věži korigovat. Přeci jen je její velikost omezená," říká ředitelka děčínské zoologické zahrady Kateřina Majerová.

Děčín tak vyjde vstříc turistům a fanouškům rozhleden. Na magistrát se totiž 
v únoru letošního roku obrátil Klub přátel rozhleden s žádostí, aby byla vyhlídková věž přístupná i veřejnosti.

„Stále ale máme v paměti stav před rokem cca 2011, kdy se na rozhlednu dalo dostat jen velmi těžko, po dlouhém doprošování, neboť tehdejší nájemce si do cesty na rozhlednu postavil osobní apartmá. Bylo by velká škoda, aby se tento smutný stav vrátil," říká místopředseda Klubu přátel rozhleden Pavel Gejdoš.

K otevření vyhlídkové věže se přiklonila také drtivá většina čtenářů Děčínského deníku hlasujících v redakční anketě. Plných 94 procent hlasujících bylo pro otevření věže.

V současné době pracují řemeslníci na opravách elektrorozvodů a na výmalbách. To se týká především přístupové cesty k vyhlídkové věži. Té by zoologická zahrada chtěla využít jako výstavních prostor.

„Jako první bychom zde chtěli mít výstavu z historie areálu Pastýřské stěny. To znamená historických fotografií a plánů. Později by zde mohly být výstavy například fotografií zvířat," přibližuje záměry s vyhlídkovým objektem Majerová.

Ještě dříve než vyhlídková věž by ale mělo být otevřeno občerstvení pro turisty.

„Počítáme s tím, že budeme nabízet drobné občerstvení jako je pivo, limonády nebo párky v rohlíku," přibližuje ředitelka zoo s tím, že v plánu je i zahradnická úprava okolí. Především osazení kvetoucích rostlin do truhlíků.

Oblíbenou výletní restauraci, která v letošní sezóně 
v provozu nebude, ale čekají
v brzké budoucnosti mnohem větší zásahy.

„Zpracovává se projektová dokumentace na odvlhčení celého objektu. Podle navrženého způsobu a rozsahu řešení budeme dále postupovat," říká mluvčí děčínského magistrátu Markéta Lakomá.

Kromě toho bude nutné zcela přebudovat a hlavně vybavit kuchyni, což si vyžádá několik milionů. Bez této investice ale není možné restauraci provozovat.

„Nejprve je nutné objekt odvlhčit a teprve poté můžeme řešit jeho další provozování," dodává Lakomá.