„V plánu je umístit piano v blízkosti prostoru u věžičky, kde se mimo jiné koná řada městských akcí, jako je například adventní zpívání či Svatomartinská oslava. Hudební nástroj by měla chránit zamykatelná skříň, která se každé ráno odemkne a večer zamkne," uvedl Tomáš Secký z varnsdorfského městského úřadu a dodal: „Na piano by si mohl zahrát opravdu každý, bez rozdílu věku a muzikantských zkušeností."

Piano by tak mělo stát v podloubí nedaleko městské knihovny v novém prostoru u věžičky, který před dvěma lety prošel kompletní rekonstrukcí a nabízí dostatek místa k posezení a odpočinku.

Varnsdorf teď hledá piano, které by do prostoru umístil, aby se v nejbližší době do projektu mohl zapojit. Město proto na svém webu zveřejnilo výzvu pro obyvatele, kteří by projekt rádi podpořili a darovali staré piano, které nepoužívají.

Ti, co by rádi podpořili dobrou věc a darovali piano pro obyvatele i turisty, kteří do Varnsdorfu zavítají, pak mohou Tomáše Seckého kontaktovat na telefonu 417 545 162 nebo osobně na městském úřadě.

Spolek Piana na ulici rozmisťuje piana a šachy do českých měst od roku 2013.

„Rádi pomáháme na svět novým nápadům, které podněcují zájem lidí o své okolí," uvádí spolek na svých webových stránkách.

Podle spolku vše začalo tak, že známý pražský kavárník Ondřej Kobza umístil v Praze prvních pět pian na ulici, a to jen tak pro radost kolemjdoucím. Nápad se začal rychle šířit. Hráčů i posluchačů přibývalo stejně jako zájemců odjinud, kteří chtěli umístit piano ve svém městě. Dnes nadšenců stále přibývá.

Do projektu Piana na ulici se zapojila i další města v Ústeckém kraji. Ústí nad Labem má piano v průchodu obchodního centra Forum, šachy přímo na ulici si pak nadšenci mohou zahrát v centru Ústí i na střekovské straně. Piana a šachy lidé najdou i na Litoměřicku.

Piano mají Litoměřice na Mírovém náměstí, šachy pak na Střeleckém ostrově nebo ve Štětí. Piana na ulicích jsou i v Teplicích, Mostě nebo Lounech.