Některé zahrádky přesto formálně zůstanou zavřené, jiné čekají na svého nového provozovatele. Zahrádkou s jednou z nejlepších atmosfér je ta na nádvoří děčínského zámku, kde si lidé mohou dát jídlo nebo pití ve stínu rozložitého buku. Ta ale s jistotou první strávníky v pondělí nepřivítá, zámecká správa totiž v současné době hledá nového nájemce restaurace. Přesto lidé ale ochuzeni o zážitek spojený s jídlem nebo pitím na nádvoří nebudou. V podloubí je totiž vyhlášená kavárna a palačinkárna.

Předzahrádky restaurací brzy ožijí. Ilustrační foto.
Na pivo? Změna. Hospodští testy kontrolovat nemusí, zodpovědní budou hosté

Oficiálně nebude otevřená ani zahrádka u pivovaru Nomád v podzámčí. "Nomád zatím bude fungovat jako doteď, tedy jako pivní okno bez servisu. Můžete si sednout na terasu, zahrádku, dodržujte rozestupy, noste roušky pokud nejste se svými příbuznými nebo blízkými a pro pivo si zatím musíte dojít k „pivooknu“. Desinfekce tu máme dost, roušky nosíme, testy podstupujeme," řekl majitel Nomáda Jan Kočka. Nelíbilo se mu především to, že by hospodští měli kontrolovat své klienty. 

ANKETA: Hlasujte pod článkem pro nejhezčí zahrádku
Chybí vám tu vaše oblíbená předzahrádka? Napište nám do komentáře nebo na e-mail decinsky@denik.cz a pošlete nám její fotografii. Do hlasování ji rádi zařadíme.