Zahájení turistické sezony v Děčíně letos připadá na sobotu 20. dubna. Dějištěm se stane okolí děčínského zámku, tedy Smetanovo nábřeží, Mariánská louka a parkoviště u knihovny. Už od 9 hodin začne na Mariánské louce děčínský Run fest, do kterého se mohou zapojit všichni, kteří holdují běhu. Právě sportovní program bude bohatý. Mezi 9. a 17. hodinou se budou moci děti účastnit sportovních soutěží. Od 10 hodin si na své přijdou spíše cyklisté, u infocentra pod knihovnou odstartuje cyklojízda po Ploučnické cyklostezce s prohlídkou pražírny Caffé08. Tou dobou si budou moci zasportovat také malé děti, a to na Smetanově nábřeží, kde návštěvníci najdou i stánky s prezentací atraktivních turistických cílů, občerstvením i regionálními produkty. Od 13 hodin pak na dětský sportovní program na stejném místě navážou Hrátky s MC Bělásek.

Zahájení turistické sezony v Děčíně 2024Zdroj: archiv pořadateleUž od 10 až do 19 hodin bude u knihovny probíhat i oblíbený děčínský food festival, na kterém návštěvníci ochutnají tradiční i netradiční gastronomii, jako jsou burgery, jamajské speciality, belgické hranolky, rolovaná zmrzlina, latinsko-americké churros a mnoho dalšího. „Letošní novinkou bude i cooking show s jednou z hvězd soutěže MasterChef Česko 2023. Ve 14.30 vystoupí na podiu Adam Rundus, kuchař, účastník MasterChefa a bratr kuchařky Kamily Rundusové alias KAMU. Tak si nenechte jeho show ujít,” lákají pořadatelé.

Program u knihovny doplní také ukázka první pomoci od 11 hodin, otevření nové nordic walkingové trasy od 13 hodin, bike show Tomáše Eibla mezi 14.30 a 15. hodinou nebo vystoupení kapel Kůzle od 15 hodin a DC Radio od 16 hodin. Nebude chybět ani chill zóna, jejíž součástí bude Karls Grill Bar, Čajovna Ve Vlnách a DC Ground.

Olympic na Labefestu v Děčíně. Ilustrační foto
Xindl X, Mig 21 nebo Olympic. Podívejte se na program Labefestu v Děčíně

Na Zahájení turistické sezony, kde proběhne i symbolické odemykání Labské stezky a zámeckých zahrad, si zájemci budou moci užít také hodinovou okružní plavbu historickým parníkem Labe, na které z paluby spatří Děčín z jiného pohledu, než jsou doposud zvyklí. „Okružní plavba proběhne mezi Starým Městem a přístavištěm Loubí a bude doplněna komentářem průvodce o zajímavostech, které spatříte z lodi,“ doplnili organizátoři.

Loď vypluje od 9.00, 10.30, 12.00, 13.30 a 15.00 ze Smetanova nábřeží. Lístky za 110 korun na osobu je možné zakoupit na www.vstupenkadecin.cz.

Mohlo by vás také zajímat: Děčínský pivovar Sever slavil první narozeniny, pivo teklo proudem

Zdroj: Deník/Alexandr Vanžura