Návštěvníci se od 10 hodin mohou těšit na regionální prodejce, food festival či prezentaci atraktivních cílů a aktivit v Děčíně, Českém Švýcarsku, Českém Středohoří i u našich sousedů v Sasku. Active Point Děčín chystá 2. ročník recesistického závodu Labský obojživelník o sud pana Kapitána. Prezentace závodu proběhne mezi 10.00 a 10.45, závod odstartuje v 11 hodin. "Jako správný obojživelník musíte ovládnout cyklostezku na koloběžce a vodní živel Labe na kanoi anebo raftu. Na nejrychlejšího čeká v cíli soudek piva a na všechny pak po dojezdu hořká odměna," zvou pořadatelé.

Na nábřeží bude přistaven také legendární remorkér Beskydy, kam bude volný vstup. Pestrý program se chystá i pro děti, ty například potěší od 10.30 a 15 hodin pohádka O rybáři a zlaté rybce v podání Divadla rozmanitostí. Od 16 hodin pak zahraje děčínská kapela Vibes, která kombinuje hudební žánry rock a reggae.

Na travnaté ploše přímo pod zámkem se pak chystá odpočinková zóna pro všechny generace, na které lidé najdou celkem tři stánky. V jednom budou hrát děčínští djs, po celý den budou pouštět průřez pohodové hudby od jazzu až po funky. Ve druhém stánku se o pestrou nabídku čerstvých čajů i alkoholických nápojů postará Čajovna ve vlnách. Ve třetím stánku pak žaludky návštěvníků potěší grilované bio maso.

Food Fest. Ilustrační foto.
Burgery, hmyz nebo jamajské speciality. Nábřeží v Děčíně provoní food festival

Programem ale ožije nejen děčínské nábřeží. Na své si přijdou i sportovci. Cyklisté dopoledne mohou vyrazit na cyklojízdu z Bad Schandau do Děčína odemykající Labskou stezku. Cyklojízda startuje v 10 hodin v části Krippen v ulici Elbweg u hřiště, využít je možné zdarma cyklobus, který vyjede z Děčína v 9 hodin. Místa v cyklobusu je nutné rezervovat na https://rezervace.ceskestredohori.info/.

K Zahájení turistické sezony patří i Odemykání zámeckých zahrad. Od 14.10 a 15.30 se tu představí taneční studio FRI.DA - Medvědice, od 14.20 si návštěvníci poslechnou hudební trio Tři v klobouku a v 15.45 skupinu Czechoff. Pro nejmenší se chystá setí řeřichy a oblíbené kamínkování. Vstup je volný.

V rámci akce se lidé budou moci vydat také na výjimečnou prohlídku do Železničního muzea, které najdou u hlavního nádraží. "Prohlédnete si zde unikátní čtyřřadové elektrodynamické stavědlo Siemens, které je poslední zachovalý stroj a dozvíte se o sdělovací a zabezpečovací technice ČD," zvou dále pořadatelé.

Krásná Lípa, pivovar a pivo Falkenštejn.
Tipy na víkend: Pivo a vše okolo něj v Krásné Lípě či Mucha v "Garáži" v Děčíně

Lidé si užijí také jedinečnou plavbu parníkem. Místa na palubu je možné rezervovat na stránkách Vstupenka Děčín. Ale pozor, už zbývá jen posledních několik volných míst. Cena lístku je 100 korun na osobu.

Rodiny s dětmi, které v sobotu zamíří do děčínské zoo, budou mít 50procentní slevu na vstupném. Lidé se mohou vydat také na výlet s Klubem českých turistů na Kvádrberk. Sraz je u "kotvy" v 10 hodin.

Se zahájením turistické sezóny odstartuje i série kulturních večerů v Křížové ulici zvaná Živá Křížovka. Od 19. dubna se budou moci každou středu od 18 hodin lidé těšit na vystoupení umělců z různých koutů republiky. Půjde o buskingová představení či hudební vystoupení, které zpestří například i kulinářské show. Jako první vystoupí Samuel Němec, multiinstrumentalista, který si zahrál například s Danielem Hůlkou, Evou Burešovou, Tomášem Savkou, Václavem Tobrmanem či Petrem Vondráčkem.