Janoušek se v sobotu 18. června vracel z práce, když před sebou uviděl přejet auto do protisměru.

„Nejdříve jsem myslel, že parkuje. Po chvilce bylo jasné, že ne. Auto začalo hořet," řekl Janoušek, který prý hned zastavil a vydal se k autu. „Už tam byl černý kouř, nebylo tam vidět. Dveře byly bloknuté nárazem. Povedlo se mi je uvolnit až napotřetí. Ve chvíli, kdy už byly uvolněné a pootevřené, jsem viděl, že řidič se sápe ven. Pomohl jsem mu, odtáhl jsem ho od auta," popsal Janoušek.

Že nebyl řidič v autě sám, vyplynulo až o několik minut později, když už bylo auto v plamenech. Zemřela v nich sedmnáctiletá dívka z Děčína.

„Než dostat cenu, byl bych raději, kdyby se nic takového nestalo," řekl Janoušek.

Podle vedoucího ústecké policie Vladimíra Danyluka tato tragická nehoda ukázala na lhostejnost řady dalších řidičů. Později u ní zastavil až projíždějící lékař a další policista.

„Kolem místa projelo těsně po nehodě několik dalších aut a nikdo mu nepřišel pomoct. Lhostejnost na silnicích je smutná, ale také varující. Zítra může v tom autě sedět matka s dětmi nebo rodina," řekl Vladimír Danyluk.

Zachráněný muž byl podle policie viníkem nehody.

„Minulý týden jsme zahájili stíhání dvacetiletého mladíka pro usmrcení z nedbalosti. Pravděpodobnou příčinou nehody byla nepřiměřená rychlost, čekáme ale ještě na znalecké posudky z oboru dopravy," řekla krajská policejní mluvčí Veronika Hyšplerová. Mladíkovi hrozí až šest let vězení.