Rumburské policisty vyslal v pondělí 6. května krátce před 16. hodinou operační důstojník k ženě, která chtěla ukončit svůj život požitím velkého množství léků zapitých alkoholem a pořezáním se na zápěstí. S úmyslem ukončit své trápení se svěřila své kamarádce. Ta ji našla v bezvědomí na hřbitově v Rumburku a okamžitě vše oznámila na tísňovou linku. Do příjezdu policejní hlídky kamarádce sama poskytla první pomoc.

„Když policisté přijeli na určené místo, nalezli poškozenou ženu v bezvědomí s krvácejícími řeznými ranami na zápěstí. Ze situace na místě bylo zřejmé, že s největší pravděpodobností požila léky, které zapila alkoholem. Byla v ohrožení života,“ uvedla děčínská policejní mluvčí Eliška Kubíčková.

Jiří L. obžalovaný ze zapálení Českého Švýcarska, duben 2024
Krajský soud ve čtvrtek otevře případ největšího lesního požáru v historii Česka

Policisté ihned poraněnou ruku zaškrtili, aby zamezili dalšímu krvácení a kontrolovali životní funkce ženy až do brzkého příjezdu záchranné služby. Ta si ženu převzala k ošetření a následně ji odvezla do nemocnice. „Rumburští policisté tímto rychlým zákrokem ženě významnou měrou pomohli k záchraně jejího života, aby na následky zranění nevykrvácela,“ doplnila mluvčí.

Mohlo by vás také zaujmout: Zajímavé události, zvířata i místa představuje výstava o CHKO Labské pískovce

Zdroj: Deník/Jitka Vepřovská