Od svatého Martina je opět otevřena silnice spojující podél pravého břehu Labe Hřensko a Saské Švýcarsko, a tak se nabízí tento tip na výlet věnovat jen deset kilometrů od státních hranic vzdálenému lázeňskému městu Bad Schandau.

Zejména rodinám s dětmi doporučuji navštívit Dům národního parku Saské Švýcarsko nesoucí název NationaparkZentrum, které se nachází asi 200 m od centra. Jedná se o interaktivní expozici, plnou hravých exponátů, poutavých obrazů a filmových projekcí o přírodě, vše je jazykově srozumitelné i českým návštěvníkům a navíc tu mají pískovcový masív sahající přes tři patra. Lze tu pohodlně a zábavně strávit několik hodin, během nichž se můžete občerstvit v příjemné kavárničce se sladkými dobrotami.

A ž se nabažíte zábavy a nových poznatků o přírodě, můžete nasměrovat své kroky zpět přes centrum města do unikátních lázní Toskana Therme a dopřát si skutečný relax. Najdete zde specializovaný systém Liquid Sound – tedy plavání v rafinované hře světel za zvuků hudby, zaplavete si ve venkovním bazénu s výhledem na Labské údolí, užijete si tu svět plný vířivek, římských parních lázní, saun a bylinných koupelí. Prostě ideální tip na výlet v listopadovém pochmurném počasí.