Na Šlukdorf znovu promění filmaři Varnsdorf už příští týden v pondělí. Po jarních předtáčkách čeká filmaře hlavní část natáčení nové české černé komedie. „Budeme natáčet na Šluknovsku celý týden. V úterý budeme natáčet například s Jiřím Macháčkem nebo Kristýnou Bokovou,“ řekla Barbora Trojanová ze společnosti Total HelpArt, která film produkuje.

Po celý týden bude ve městech na Šluknovsku hrát i Ivan Trojan, kterého jeho bratr Ondřej poprvé obsadil do velké role v některém ze svých filmů. V Bourákovi ztvárnil představitele titulní stejnojmenné postavy. Jarní části natáčení se Ivan Trojan neúčastnil, první klapka Bouráka jej tak teprve čeká příští týden.

Jeho kolegové mají s natáčením ve specifickém regionu už své zkušenosti a nemohou si jej vynachválit. Podobná natáčení totiž málokdy ujdou zájmu místních. Nejinak tomu bylo i v případě Bouráka.

Natáčení filmu Bourák.
FOTO: Filmaři točí na Děčínsku Bouráka s Trojanem, liják jim udělali hasiči

„Lidé byli hrozně slušní, milí a ochotní. Kluci si třeba potřebovali dobít baterky do kamer, tak je nechali dobít je třeba v garáži,“ těší se na návrat na sever Barbora Trojanová. Zároveň ale žádá, aby lidé natáčení respektovali a nevstupovali do scén. Velká část z nich se totiž bude točit přímo v ulicích měst, které budou dočasně uzavřené pro auta. To se týká ve Varnsdorfu například Fügnerovy ulice, křižovatky Poštovní a T.G. Masaryka nebo Východní.

Bourák je našlapaný hvězdami, jak bývá u Ondřeje Trojana zvykem. Potřetí se na place schází s Kristýnou Bokovou a Jiřím Macháčkem, který získal roli majitele kasina, nebezpečného golfisty a zhrzeného ctitele Rudy. „Těším se, poněvadž budu hrát divnýho, ale fakt hodně divnýho týpka. Tak proto,“ prozradil Macháček, do jaké postavy se převtělí tentokrát. Do Šlukdorfu zamíří také Kryštof Hádek, Jaromír Dulava či Aleš Najbrt.

Lužická nemocnice v Rumburku.
Krachující špitál v Rumburku jede dál

Hlavní roli Bourákovy dcery Kamily svěřil Ondřej Trojan studentce konzervatoře Veronice Markové, která bere natáčení jako obrovskou zkušenost. „Zahrát si pod vedením Ondry je okouzlující, na to se člověk nemůže netěšit. Zároveň si myslím, že máme s Kamilou hodně společného. A kvůli natáčení držím dietu, abych se na place mohla pořádně nacpat. Jsem taky ráda, že se dostanu na místa, kam bych se sama nejspíše nepodívala,“ řekla před začátkem natáčení Marková.

Šlukdorf představuje město na severu Čech, kde po revoluci zavřeli všechny fabriky a místo nich se vyrojily nonstop herny, kasina a šlapky. Scénář Bouráka napsal Petr Jarchovský podle předlohy Evity Naušové a z původního sociálního dramatu vznikla stylizovaná černá komedie o dospělé dceři, která se rozhodne zachránit manželství svých nedospělých rodičů.

Kromě skvělých hereckých výkonů se mohou fanoušci českého filmu těšit také na výbornou muziku, kterou má na starosti Roman Holý známý například z J.A.R. Bourák je podle tvůrců gangsterskou romantickou hudební komedii o tom, co všechno může způsobit jedna letní bouřka, jedna městská vyhláška, sada golfových holí, rock and roll a jedna hodně naštvaná dcera.

Požár stohu slámy.
FOTO: Hasiči krotili ve Starých Křečanech požár stohu slámy