Obrovská vlna solidarity lidí zaplavila děčínský útulek pro opuštěná zvířata. Psa Ronnyho, kterého brutálně zbil jeho majitel, tu denně navštěvují desítky lidí, jimž jeho osud není lhostejný. Řada z nich jeho léčbu také finančně podpořila.

Kříženec Ronny přišel do útulku v otřesném stavu. Měl zlomené čelisti, vykopané zuby, poškozené oči, oděrky a podlitiny. Zachránit se jej podařilo děčínskému strážníkovi Václavu Němečkovi, kterému se majitel psa přiznal, že to přehnal s jeho trestáním.

Pes si nyní vede už dobře. Je v péči děčínského útulku, má zdrátovanou čelist a musí zatím nosit ochranný límec. Čeká ho ještě jedna operace, vzhledem k poškození a trvalému výtoku nakonec přijde o jedno oko. Na člověka ale nezanevřel.

„Ronny pookřál, začíná si hrát venku a užívá si sluníčka, občas i lumpačí. Užívá si pozornosti a mazleníčka nejen od lidí, ale i od nás. Vstupy do čelisti denně mažeme a udržujeme, ouško vypadá moc dobře,“ řekla vedoucí útulku Eveline Jahelková.

Podle ní jsou v útulku z některých návštěv velmi mile překvapeni. „Přišel sem i 85letý pán o berlích. Jel sem přes celý Děčín a přivezl sponzorský dar,“ neskrývala nadšení vedoucí.

Podpořit Ronnyho přišel do útulku i majitel děčínské pizzerie, kde bývalý majitel psa pracoval. Když se dozvěděl, co svému psovi jeho zaměstnanec provedl, okamžitě jej vyhodil. „Vůbec jsem o tom nevěděl. Ronnymu věnuji pět tisíc korun. Chtěl bych i darovat vždy část peněz z prodaného jídla v mém podniku,“ přiblížil svůj plán majitel pizzerie Sherif Jashari.

Pět tisíc korun věnoval psovi také strážník, který jej zachránil. Jedna z děčínských soukromých firem, která Ronnyho osud sleduje, jej za jeho čin totiž finančně odměnila. Strážník se ale rozhodl si peníze nenechat. „Peníze jsem předal útulku,“ svěřil se Václav Němeček.

Útulek na léčbu Ronnyho uspořádal i sbírku pomocí bankovního účtu. Kolik peněz se podařilo vybrat, ale zatím není jasné. To se pracovníci útulku teprve dozví z měsíčního souhrnu. „Když něco zbyde, tak to samozřejmě půjde na další týraná zvířata,“ řekla Jahelková.

O mladého křížence je mezi lidmi velký zájem, nový domov mu v budoucnu nabízí desítky lidí. Čeká ho tak zřejmě už jen to nejlepší. To se ovšem nedá říci o jeho bývalém majiteli. Nejenže přišel o práci, podle informací Deníku jej vyhodil také majitel bytu. Navíc mu hrozí obvinění z týrání zvířat. „Policisté na případu pracují a prověřují veškeré okolnosti,“ uzavřela policejní mluvčí Petra Trypesová.