Místo obehnané páskou městské policie, uprostřed ležící kusy betonu a ve výšce na mostní konstrukci odhalené ocelové výstuže mostu. Problémy s Novým mostem a jeho rozpadáním se jsou, zdá se, nekonečné. Ředitelství silnic a dálnic, kterému most patří, již o problému ví.

„Z Nového mostu v Děčíně padají kousky betonu. Poslali jsme na místo Správu a údržbu silnic Ústeckého kraje. Provoz na mostu je bezpečný. Zadáváme diagnostiku, která určí, co se na místě přesně stalo,“ uvedla Kamila Zahálková z týmu komunikace ŘSD.

Z Nového mostu v Děčíně padá na parkoviště beton.Z Nového mostu v Děčíně padá na parkoviště beton.Zdroj: Deník/Alexandr Vanžura

Nový most přitom prošel poměrně nedávno kompletní rekonstrukcí, při které došlo i na opravy spodních konstrukcí. Ty by měly v neporušeném stavu vydržet desítky let.

Kromě kompletní opravy muselo ŘSD před třemi lety začít s další rozsáhlou rekonstrukcí, na východní části soumostí se totiž rozpadala kvůli špatné izolaci a zatékání vody vozovka. Bylo tak nutné strhnout asfaltový povrch a izolaci vyměnit. Tyto opravy vyšly na přibližně 85 milionů korun.

Mohlo by vás také zajímat: Děčín chce lépe zabezpečit Dolní Žleb při povodních, zvažuje výkup hasičárny

Zdroj: Deník/Alexandr Vanžura