Problémy s personálem v rumburské nemocni neskončily. Výpověď totiž dala primářka tamní interny.

„Ano to je pravda, ale za tak závažný problémy to nepovažuji. Myslím, že se kádr v nemocnici stabilizoval,“ tvrdil ředitel nemocnice Radko Janoušek.
Proč primářka dala výpověď, nevěděl. „O přesném důvodu jsem s nehovořil,“ uvedl. Poznamenal jen, že bude muset vrátit byt, protože ten dostala spolu s funkcí.

„To nevím, jak to udělá, protože k nám nastoupil i její manžel a ten výpověď nepodal. Pracuje ve vedení nemocnice. Podle internetových stránek má na starosti smluvní vztahy s pojišťovnami a statistiky.

Primářka interny Anna Hapáková se v Rumburku příliš neohřála. Nastoupila sem loni v červenci a vedla internu společně s ošetřovatelskými lůžky.
Do té doby na interně šéfoval primář Václav Pospíšil, jehož místo však nemocnice zrušila. Vést spojená oddělení interny a pečovatelských lůžek představenstvo nemocnice Pospíšilovi nenabídlo, přijalo Hapákovou. Pospíšil naopak dostal výpověď pro nadbytečnost, neboť odmítl místo sekundárního lékaře.

Přesný důvod toho, proč Hapáková odchází, se nepodařilo zjistit. Nezvedala telefon. Ostatní personál o záležitosti moc nechce mluvit.
„I kdybych důvody věděl, tak vám je nepovím,“ řekl její zástupce Richard Bína. Předpokládá však, že si jeho zatím nadřízená Hapáková našla lepší místo.

Sám je z Liberce a v rumburské nemocnici je spokojený a to i přesto, že mezi lidmi dobrou pověst nemá.

„V Rumburku se říká, že pokud Vám něco je a jste schopný si sednout třeba jen na kolo, máte ujet do nějaké jiné nemocnice,“ řekla jedna z tamních obyvatelek. Jméno zveřejnit nechtěla.

Lékař Bína to považuje za nesmysl a tvrdí, že lidé mají být rádi, že tu nemocnici mají.

Náhradu za primářku Hapákovou už ředitel Radko Janoušek má. Kdo to je, však prozradit nechtěl.

„Ten člověk by měl nastoupit do funkce v srpnu,“ řekl jen.

Pokud by nemocnice neměla obsazené primářské místo lékařem s požadovanou odborností, mohla by přijít o registraci. To jí hrozilo také loni na jaře. Měla totiž problémy s porodnicí a gynekologií.

Problémy se zabýval i Krajský úřad v Ústí nad Labem. Pokud by zdravotnické zařízení nesplnilo minimální personální vybavení, vydal by změna registrace, již bez těchto odborností nebo lůžkových oddělení.

Nemocnice už v dubnu musela omezit provoz gynekologie. K velkým gynekologickým operacím jezdily ženy jinam. Nakonec se podařilo získat dva gynekology a porodnice funguje dál.

Město, jež je majoritní vlastníkem nemocnice si starosti nedělá.

„Personální záležitosti nemocnice nejsou v kompetenci akcionáře a to ani majoritního. Tyto kompetence jsou výlučně v pravomoci ředitele nemocnice, případně jeho náměstka pro léčebně preventivní péči. Vzhledem k tomu, že si vedení nemocnice v minulosti poradilo i ve složitější situaci, lze jistě oprávněně konstatovat, že tomu tak bude i v tomto případě,“ vyjádřil se k problému starosta města Jaroslav Sykáček.