Když před časem zářil tanečník František Šimčík v televizní soutěži Česko Slovensko má talent, mnoho lidí mu zářnou budoucnost nepředvídalo. František se ale 
z dětského domova dostal až na konzervatoř, kde studuje balet. A v minulých dnech se dokonce objevil ve Stavovském divadle, kde se představil v představení Petr Pan.

„František vloni úspěšně absolvoval přijímací řízení na Taneční konzervatoř hlavního města Prahy, kde úspěšně studuje. Díky studiu získává nové dovednosti v oblasti bale-tu a dalších tanečních stylů," říká Leoš Moravec, ředitel Dětského domova v Lipové.

Další úspěch na sebe nenechal dlouho čekat. A to přesto, že se nyní František Šimčík pohybuje v úplně jiném hudebním žánru. Před časem totiž okouzlil národ tancem na hudbu Michaela Jacksona.

V současné době dostal příležitost účinkovat ve Stavovském divadle ve světově známé baletní inscenaci Petr Pan, jehož premiéra se uskutečnila 22. ledna ve Stavovském divadle.

„Díky studiu v Praze se Františkovi otevřely možnosti více se uplatnit v oblasti tance, který ho tak baví. Má spousty poptávek v našem hlavním městě jak v soukromé, tak i v umělecké odborné sféře," dodal Leoš Moravec.

František do dětského domova jezdí každý druhý víkend v měsíci. Nejbližší vystoupení má naplánované již na sobotu 2. února, kdy vystoupí na Školním plese 
v Krásné Lípě.