Filmaři točili na Drážďanské vyhlídce u Sněžníku. Filmaři tu točili, jak všichni tři bratři, které hrají Vojta Dyk, Tomáš Klus a Zdeněk Piškula. přijíždějí na koních k zámku, kde spí Šípková Růženka. Zámek tu ovšem nebyl, byl později dodělán digitálně až v postprodukci.

Hudební pohádka Tři bratři je druhým celovečerním filmem snímkem režiséra Jana Svěráka určeným pro dětského diváka. Nápad natočit pohádku na motivy klasické látky se v tvůrčím rodinném tandemu zrodil už dávno, ale teprve v roce 2011 přišli Jan a Zdeněk Svěrákovi s konkrétním nápadem realizovat pohádkový hudební film z minioperek, které vznikly z dílny známé dvojice Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře pro televizní pořad Hodina zpěvu.

„Hudební pohádky jsou propojeny příběhem tří bratrů, kteří se vydají vysvobodit spící princeznu a postupně vstupují do všech tří pohádek. Z příběhu tří bratrů vznikla samostatná čtvrtá pohádka o špatných vlastnostech. Těch se hrdinové musí zbavit, aby si zasloužili lásku a rodiče jim mohli s klidným svědomím předat hospodářství," popsal pohádku režisér Jan Svěrák. Kromě severu Čech točili filmaři také v Jižních Čechách.