Na startu se prodávaly charitativní symboly a trika, která platila jako vstupenka na následný pražský Avon pochod. Chybět samozřejmě nemohly symbolické růžové balonky. Kdo měl tričko, měl také celý den vstup do zámeckých zahrad zdarma. Primátorka města Marie Blažková na startu přestřihla pásku. „Pojďme společně vyhnat rakovinu z Děčína," popřála účastníkům.

Průvod vyrazil z Podmokel, v jeho čele šli bubeníci, kteří celou trasu bubnovali, následovaly je mažoretky a za nimi šli další účastníci. Na pořádek a bezpečnost dohlížela městská policie, protože průvod na pár desítek minut uzavřel průjezd pro dopravu přes centrum města.

V cíli, kterým byly zámecké zahrady, bylo připraveno několik vystoupení, předvedly se mimo jiné také děti z Mateřského centra Rákosníček. První Avon pochod proti rakovině prsu v České republice se uskutečnil v roce 2001. Od té doby se stal pravidelnou akcí, která pomáhá zachraňovat životy žen. Motivuje je k prevenci a přivádí ženy na pravidelné kontroly do screeningových center. Vstupenkou na pochod je zakoupení speciálního růžového trička nebo předmětu s růžovou stužkou, kterým účastníci přispějí na konto boje proti zákeřnému rakovinovému onemocnění prsu.