Ředitel Evropské obchodní akademie v Děčíně, herec a nyní i moderátor zájezdové talk show. Tím vším je Jiří Petrášek. Jeho moderátorskou kolegyní bude bývalá televizní hlasatelka Marie Tomsová.

Z rádia rovnou do talk show

„S paní Tomsovou jsme se potkali v Dámském klubu (pořad na rádiu Frekvence 1, pozn. redakce) a zjistili jsme, že máme podobný smysl pro humor a chceme oba dva dávat lidem radost ze života," popisuje první setkání se svou budoucí kolegyní Jiří Petrášek.

Marie Tomsová jako televizní hlasatelka či rozhlasová moderátorka měla za svůj profesní život možnost potkat řadu významných osobností. Dlouho však litovala, že se nikdy nepoznala s velkým hercem Janem Werichem. Před časem jí však do života vstoupil jeho nedávno objevený syn Jiří Werich Petrášek, s nímž si ihned porozuměla a který jako by svému otci z oka vypadl. Tak začalo přátelství i spolupráce.

„Oba dva jsme zjistili, že máme hodně společného. Tak jsme si řekli, proč to nespojit a nevymyslet něco, u čeho se budou lidé bavit a kdy se s nimi můžeme podělit o naše zážitky, příběhy, někdy i velmi neuvěřitelné z našich profesí a životů," říká Marie Tomsová.

Talk show ON & ONA aneb potkala jsem WERICHA se tak ponese ve veselém duchu. Bude to jak povídání o životě, lidech, profesích, zážitcích obou protagonistů, tak třeba také o přeřecích známé moderátorky, či o tom, co vše její kolega po svém slavném otci zdědil a co jej na něm fascinuje.

„Není nic hezčího, než když se s přáteli na chvíli zastavíte a u šálku dobré kávy, čaje, čokolády či sklenky dobrého vína si povídáte a dobře se bavíte. No, a my se takhle budeme snažit pobavit naše přátele diváky po vlastech českých a dělit se s nimi o to, co je bude zajímat," podotýká Jiří We-rich Petrášek, který šéfuje řadu let Evropské obchodní akademii v Děčíně. Dosud měl již několik příležitostí dokázat, že po svém otci podědil více než jen až neskutečnou podobu.

Talk show projede celou zemi

Každý díl nové talk show ON & ONA bude doplněn i o zajímavé pěvecké či hudební vystoupení.

„Chceme dát prostor nejen známým a ostříleným umělcům, ale také mladým, začínajícím nebo nějak zajímavým zpěvákům a hudebníkům. V rámci talk show bychom rádi spolupracovali třeba s různými finalisty talentových soutěží, nebo s těmi, kteří se jakkoli vryli divákům do paměti. Cílem pořadu je pobavit, rozesmát a přiblížit nejen tyto dvě osobnosti, ale i jejich profese a životy všem, kteří o to budou mít zájem," podotýká autor projektu a producent pořadu René Kekely.

Zda dorazí se svou novou talk show i do Děčína zatím Jiří Petrášek neví.

„Nevím ani, jak dlouho budeme s naší show pokračovat. Budeme s ní jezdit tak dlouho, dokud to bude lidi bavit. Protože to je to nejdůležitější. Rozhodně to neděláme jen kvůli penězům," říká Petrášek s tím, že by kromě humoru chtěli občas přidat do svého programu i nějaké moudro.

Jiří Petrášek na sebe upozornil před několika lety, kdy zveřejnil informaci, že je utajovaným nemanželským synem Jana Wericha. Za posledních několik let, kdy se začal věnovat herectví, hrál například ve Stopách života nebo v televizních seriálech Profil zločinu nebo St. Angela.