Výsadba vyjde na více než sedm set tisíc korun. Vysazeno bude celkem 45 stromů různých druhů a kultivarů. Projekt je těsně před realizací.

Zeleň ve VarnsdorfuZdroj: Město Varnsdorf"Město každým rokem investuje nemalé finanční prostředky do úpravy a obnovy zeleně. Další velký projekt se začne realizovat na sídlišti vedle plaveckého bazénu, které v posledních letech prošlo příjemnou proměnou. Nejprve dostaly novou fasádu dvanáctipatrové panelové domy, poté prošly rekonstrukcí chodníky mezi nimi a nyní přichází na řadu zeleň," informoval mluvčí varnsdorfské radnice Tomáš Secký.

Parkoviště v Karlově ulici varnsdorfská radnice letos rozšíří.
Parkoviště v Karlově ulici ve Varnsdorfu pojme více aut. Radnice ho rozšíří

Nebudou chybět dub, buk, lípa, javory, okrasné třešně nebo jabloně. Celý prostor doplní zálivy a záhony podél chodníků. Na nich porostou stovky rostlin a keřů. "Zeleň tak bude plnit funkci nejen estetickou, ale také zachycovat prach a v horkých dnech plnit funkci přírodní klimatizace," doplnil Secký.

Devět kusů okrasných třešní nechalo město vysadit už loni na podzim, a to jen o několik metrů dál od plánovaného místa. Jednotlivé vchody panelového domu v Západní ulici navíc letos ozdobí také záhony s trvalkami.

Mohlo by vás také zajímat: Postaví si Varnsdorf vlastní větrníky? Větru pro ně mají v regionu dostatek

Zdroj: Město Varnsdorf