Více než kilometr a půl potrubí nyní vyměňuje Severočeká vodárenská společnost (SVS) na Děčínsku. Celkem letos investuje do obnovy nejen vedení vody více než 55 milionů korun.

Nejdelší úsek opravují vodaři v současné době v Těchlovicích, kde nahrazují v Přední Lhotě téměř 700 metrů starého potrubí.

„Nově bude použito vodovodní potrubí z vysokohustotního polyetylénu, které bude položeno v původní trase. Součástí stavby bude přepojení 11 stávajících vodovodních přípojek a nové vystrojení vodojemu Přední Lhota," říká mluvčí SVS Jiří Hladík s tím, že by rekonstrukce měla být dokončena během letošního podzimu.  Zároveň s vodovodem bude opravena i silnice, pod kterou vede.

K velké výměně potrubí sáhla SVS také v České Kamenici v Mánesově ulici.

„Původní kanalizace v Mánesově ulici je ve špatném technickém stavu, proto musí být zrekonstruována. V těsném souběhu s ní vede litinový vodovodní řad, který bude v rámci jednoho výkopu také rekonstruován," přibližuje Hladík rekonstrukci v České Kamenici, kde bude v následujících měsících vyměněno přibližně 600 metrů vodovodního a kanalizačního potrubí.  Během rekonstrukce bude zároveň přepojeno 13 stávajících kanalizačních a 12 vodovodních přípojek.

Poslední velkou rekonstrukcí, do které se nyní vodaři na Děčínsku pustili, je výměna potrubí na Mírovém náměstí ve Verneřicích, kde by mělo být hotovo do listopadu.

„Na rekonstruovaném úseku bude zároveň přepojeno šest stávajících kanalizačních a dvacet vodovodních přípojek. Po skončení oprav budou stoka i řad znovu napojeny na stávající kanalizační a vodovodní síť. Pro odběratele se tak nic nezmění," dodal Jiří Hladík.