Případ bezprizorního psa sledovali na sociálních sítích lidé z Česka i ze zahraničí. Podle informací, které mezi sebou sdíleli, mohlo jít o fenu, která se ztratila majitelům z Rakouska již před více než rokem.

Dcera majitelky hledané fenky z Rakouska do Děčína dokonce přijela, aby pomohla skupině dobrovolníků hledat v místech, kde se zvíře pohybovalo. Mezi dobrovolníky byla i Jarmila Vábererová Vičánková.

„Hledali jsme celý týden. Přijela dcera majitelky hledané fenky i paní z Německa, co se zabývá odchytem toulavých psů," popsala dobrovolnice.

Nakonec se ale ukázalo, že pes patří lidem z Děčína.

„Byla to náhoda, děti majitelky byly s fenou venku před domem, tak jsme ji hned poznali. Nejde mi to do hlavy, půl Děčína hledá tuhle fenku a paní majitelka bez zájmu a bez poděkování," dodala.

To, že fena může patřit někomu z místních, si v průběhu pátrání po zvířeti myslela i vedoucí děčínského útulku Eveline Jahelková.

„Když se zvíře ztratí, tak podle našich zkušeností pobíhá po celém okolí. Ale tento pes se údajně zdržuje pouze tam," řekla v době pátrání Jahelková.

Podle ní by se lidé neměli pokoušet zvířata, která najdou, chytat, tím je totiž ještě více stresují.

„Když zvíře lidé uvidí na ulici, mohou mu zkusit hodit jídlo třeba do otevřeného vchodu od domu, tam ho pak zavřít a zavolat nás, nebo městskou policii. V uzavřeném prostoru pak je šance zvíře odchytit," uvedla Jahelková.

Podle vedoucí děčínského útulku Eveline Jahelkové za podvýživou u zvířat nemusí stát vždy jen týrání, ale například i zdravotní problémy, nebo může zvíře být po operaci. Takové zvíře by se ale mělo zotavovat v péči majitelů, a ne pobíhat venku samo.