Zatímco v nížinách bylo celý víkend zataženo nízkou oblačností, na horách bylo slunečno.

Ideálních sněhových podmínek využili lidé i na teplickém Bouřňáku, kde jsou v provozu všechny vleky. Pro nejmladší navíc středisko v sobotu uspořádalo karneval.

Více než šesti kilometrů sjezdovek využily o víkendu více než dva tisíce lyžařů v Zadní Telnici na Ústecku.

„V sobotu přijelo asi 1 200 lidí, neděle byla trochu slabší, lyžařů dorazilo asi tisíc. Máme ideální podmínky, navíc je krásné počasí. Na kopcích je slunečno a teploty kolem nuly," řekl jeden z provozovatelů areálu Jindřich Holinger. Areál se v posledních týdnech potýkal s potížemi při parkování. Návštěvníky proto nabádá, aby neparkovali jen na parkovišti u sjezdovek, ale i v Adolfově.

V Klínech na Mostecku měli lyžaři k dispozici i snowpark. I tady jsou nadále skvělé podmínky. Na sjezdovkách leží do 70 centimetrů sněhu. Stovky běžkařů využily 65 kilometrů upravených tratí.

Plno bylo také v Horním Podluží na Děčínsku, lyžaři si našli cestu i na menší svahy v Malečově na Ústecku nebo na Komáří Vížce na Teplicku.

V níže položené Alšovce na Chomutovsku vládlo inverzní počasí. Oproti výše položeným areálům bylo mlhavo.

„Tento víkend je lyžařů na svahu méně, evidentně kvůli mlze, která sahala až na Alšovku," informují provozovatelé. V provozu je celý areál, běžkařské okruhy jsou projeté stopovačem.

„Na snowparku nadále pracujeme, jezditelné je zábradlí a PVC truba na začátku parku, dále jsou funkční dva odrazy na horním skoku a ladíme boardwall na konci parku," doplnili provozovatelé.

Vyšší návštěvnost očekávají provozovatelé v příštím týdnu, startují jarní prázdniny.