„V nabídce bude vždy film, který se bude promítat večer. Ale je možné, že bude moci vybírat z více filmů, které budou v danou chvíli k dispozici,“ říká vedoucí děčínského kina Martin Pošta.

Promítání na přání je naplánováno na každé úterý a čtvrtek vždy od jedenácti hodin. Aby se ale vůbec velký sál kina otevřel, je třeba, aby se sešlo dostatek zájemců. Ti se mohou přihlásit při internetovém hlasování o konkrétním filmu na stránkách kina. A při samotném promítání se musí sejít alespoň čtyřicet diváků. Na běžné večerní promítání je třeba alespoň pěti diváků, aby se promítačka rozběhla.

Pokud bude mít více filmů z nabídky více než čtyřicet hlasů, zvítězí ten s nejvyšším počtem příznivců. O konečném výsledku hlasování, které se uzavře v 18 hodin den před promítáním, budou hlasující informování pomocí emailů. Navíc bude výsledek hlasování vyvěšen na stránkách kina.

„Filmy na přání nebudou v měsíčních programech, ani v rezervačních systémech. Ty totiž neumožňují takovou flexibilitu,“ doplňuje Pošta.

Stejně jako každý rok, tak i letos, je provoz kina během července a srpna omezen. Hraje se jen jednou denně, navíc bude kino zavřené v pondělí. Jedinou výjimkou je 18. červenec, kdy je na programu poslední díl Harryho Pottera.

Ve druhé polovině srpna bude kino dokonce úplně zavřené. Do Děčína totiž zavítá Kinematograf bratří Čadíků, který již poněkolikáté přiveze k Labi letní kino. Tuto krátkou dobu využijí lidé z kina k jeho úklidu a nezbytným údržbám. Vyčištění se tak dočkají například sedačky.

Uzavřen bude během prázdnin také hudební klub a kinokavárna.