Nejpozději do konce tohoto roku by měly být  ve Všemilech a Jetřichovicích odstraněny všechny povodňové škody. Chybí opravit poslední velký most ve Všemilech a několik menších mostků.

„Velký most ve Všemilech u hospody během několika dní přebereme opravený," říká starosta  Jetřichovic, pod něž Všemily patří, Jaroslav Fišer.

Jenže to je i trochu problém. Kvůli nedokončenému mostu letos neproběhl třicátý ročník hudebního festivalu, který se měl konat v sobotu 25. srpna.

„My máme na louce za mostem parkoviště. Lidé by se tam nedostali," říká jeden z pořadatelů Radek Vrúbl. Termín festivalu posouvat nechtěl, a to kvůli dalším akcím, například Janovské bedně, která se koná tento víkend. Přesto doufá, že se příští rok hudební festival do Všemil zase vrátí.

Do té doby bude už snad vše opraveno. Škody tu před dvěma roky napáchaly povodně; první přišly v červnu, druhé, mnohem ničivější, o dva měsíce později. Například v Jetřichovicích poškodila velká voda několik mostů, spláchla koupaliště, poškodila silnice. To se ale po dvou letech podařilo opravit.

V průběhu září proběhne výběrové řízení na dodavatele oprav dalších tří poškozených mostků.

„Ty by měly být hotové nejpozději do konce letošního roku. Jejich oprava by měla vyjít nejvýše na šest milionů korun. Na stejné peníze přišla i oprava velkého mostu ve Všemilech," doplnil Fišer s tím, že s financováním pomohou dotace.