„Od pondělního rána se policisté zabývají nálezem mrtvého muže a zraněné ženy," uvedla policejní mluvčí Alena Bartošová.

Co se na místě přesně stalo je zatím otázkou vyšetřování. Je ale možné, že se žena pokusila o sebevraždu. Jak zemřel muž nebylo v době uzávěrky Děčínského deníku známo. Je proto možné, že muž zemřel přirozeným způsobem. Podle prvních informací policie jeho úmrtí jako vraždu zatím nekvalifikovala. Jasno by ale mělo být po soudní pitvě, které se v podobných případech vždy nařizují.

Podobnou událost zažilo Jílové před třemi lety. Tehdy našel syn majitele jednoho z domků v okrajové části města na první vánoční svátek mrtvé všechny své nejbližší příbuzné. Otec rodiny zabil svou ženu, svého mladšího syna a nakonec i sebe. Jak pozdější vyšetřování ukázalo, obával se vážné nemoci. Proto se rozhodl k tak tragickému kroku.

„Motivem tragédie byl 
u pětašedesátiletého muže strach z nemoci, kterou podle jeho představ prý trpěl. U obvodní lékařky byl naposledy 21. prosince. Uváděl, že je nemocný, zhubl a posledních čtrnáct dní trpěl nespavostí," uvedla tehdy kriminalistka Helena Pšeničková. Muž si stěžoval, že nemůže spát a že má bilanční myšlenky. Dumal nad tím, že je vážně nemocný a bál se o osud rodiny. Jenže se ukázalo, že žádnou vážnou nemocí netrpěl.