Vůbec nejvíce hlasů v okrese Děčín získal Miloš Zeman. A to 24,13 procenta. Druhý skončil se ziskem 20,58 procenta Jan Fischer.  Třetí místo obsadil Jiří Dienstbier; 
do druhého kola prezident-
ské volby postupující Karel 
Schwarzenberg skončil na Děčínsku až čtvrtý.

Prezidentské volby v obci Malá Veleň.Zeman vítěz

Miloš Zeman zvítězil ve všech velkých městech na Děčínsku před Janem Fischerem. Ten za bývalým sociálně demokratickým premiérem zaostával o dvě až šest procent. Výjimkou ale nebyly ani velmi těsné souboje, ve kterých se počítala doslova každá desetina procenta. Například 
v Rumburku a ve Šluknově byl rozdíl mezi těmito dvěma prezidentskými kandidáty pouhé jedno procento. Nejvíce procent získal Miloš Zeman, který zvítězil ve čtyřech desítkách obcí na Děčínsku, 
v Janské (43,43 %) a ve Valkeřicích (41,28 %). Jan Fischer dokázal zvítězit v osmi obcích, například v Ludvíkovicích. Ale přes čtyřicetiprocentní hranici se nedostal. Maximem pro něj byl zisk lehce nad 30 procent.

Prezidentské volby v Kytlici.Knížectví

Tak by bylo možné s nadsázkou nazvat Doubici. Vicepremiér a ministr zahraničí Karel Schwarzenberg zde totiž své soupeře s převahou rozdrtil. Chybělo jen velmi málo a přehoupl se přes padesátiprocentní hranici. Další vítězství si připsal Schwarzenberg, jenž má své příznivce především mezi mladšími voliči, například v Jiřetíně pod Jedlovou. V Děčíně oslovil necelou pětinu voličů.

A ti ostatní…

Na zbývající kandidáty na prezidenta na Děčínsku vzhledem k dominanci Miloše Zemana a Jana Fischera příliš bodovaných pozic nezbylo. Přes deset procent se dostali již jen dva kandidáti –  Jiří Dienstbier a Karel Schwarzenberg.

Například kandidát sociální demokracie Jiří Dienstbier se přesvědčil, jak je důležitý každý hlas. Právě o jediný hlas totiž prohrál s Milošem Zemanem v Dolních Habarticích. Naopak v Jetřichovicích zvítězit dokázal.
Táně Fišerové nepomohlo 
v Kytlicích ani to, že zde má již několik desítek let chalupu 
a místní lidé ji znají. Od svých sousedů získala pouze lehce přes 13 procent hlasů, což ji ve vyrovnaném kytlickém souboji stačilo až na páté místo.

Velkým překvapením skon-čilo první kolo prezidentské volby v Malé Veleni, kde se na druhém místě s necelými 
17 procenty objevil výtvarník a skladatel Vladimír Franz.

Historicky první prezidentské volby ve Varnsdorfu.Volební účast

Oproti krajským volbám, které se uskutečnily loni na podzim, byla volební účast velmi vysoká. V žádné obci neklesla pod 40 procent. K historicky první prezidentské volbě na Děčínsku dorazilo necelých 
53 procent voličů, což je 
o zhruba osm procent méně než v rámci celé České republiky. Výrazně více jich přitom přišlo k volbám v jižní části okresu Děčín.

V porovnání s pověřenými obcemi na Šluknovsku byl rozdíl až šestiprocentní. Větší volební účast také zaznamenali volební komisaři především v menších obcích, kde poměrně často překračovala 60 procent.
Úplně nejvyšší účastí se může pochlubit Doubice, kde přišly volit téměř tři čtvrtiny voličů. Naopak nejmenší volební účast byla v Jiříkově, kde si cestu do volební místnosti našlo 43,5 procenta voličů.

Prezidentské volby v Děčíně - Boleticích nad Labem.Lidé jsou rozpolcení

Krátce po zveřejnění prvních výsledků v sobotu odpoledne se rozeběhla bouřlivá diskuze i na sociálních sítích. Část jejich uživatelů bouřlivě slavila, část se klonila k tomu, že druhé kolo prezidentské volby bude výběrem ze dvou zel.

„Jeden z finalistů bude jak Klaus II., včetně průhledné minulosti i financí, a podle druhého nám na Hradě pořád visí československá vlajka… To je opravdu výběr do druhé-ho kola," uvedl Jiří Janda z Děčína. Stejný názor vyslovila na Facebooku Děčínského deníku i Lenka Starmanová.

Podle Martina Charváta bylo možné s podobnými výsledky na Děčínsku počítat.
„Výsledky odpovídají složení obyvatel Děčína – bohužel. Ale to ukazují i parlamentní volby a volby do zastupitelstev," uvedl na facebookové stránce Děčínského deníku. Podobný názor zastává také uživatelka vystupující pod jménem Luu Pavlovská, ta se dokonce za výsledky prvního kola prezidentské volby na Děčínsku stydí.

U některých diskutujících budí výsledky rozčarování. Mezi lidmi se totiž velmi často objevují velmi kritické názory na českou vládu, případně politiky obecně. Ve volbě již tak kritičtí ale podle některých uživatelů Facebooku nebyli.

„Opravdu nechápu tu logiku. Český národ furt tvrdí, jak je to tu na h… tohle a tamto. 
A stejně to dopadne tak, jak to dopadlo. Tak já už nevím," na-psal na Facebooku Milan Kučera.
Na sociálních sítích se také začal odehrávat souboj příznivců obou postupujících kan-didátů. Již před prvním kolem zde byl úspěšnější Karel Schwarzenberg, Miloš Zeman naopak více oslovoval starší lidi především z menších měst 
a venkova.