O druhé kolo první přímé volby prezidenta byl v pátek na Děčínsku velký zájem. Lidé se hrnuli do volebních místností hned od začátku. Po páteční osmnácté hodině mělo v Děčíně odvoleno 31 procent oprávněných voličů.

„Někteří tu byli dokonce již 
o hodinu dříve," řekl jeden ze členů volební komise v sídle střední školy na Ruské ulici. Zpočátku vyrazili volit především starší voliči.

„Volil jsem Zemana v prvním kole, hlas mu dám i ve druhém," řekl starší muž 
v děčínských Boleticích. Své fanoušky má samozřejmě i Karel Schwarzenberg. Nepochybně ho volila 
i mladá žena, která fotografce Děčínského deníku zapózovala s plackou „Volím Karla".

O tom, že zájem voličů bude velký, svědčí i to, že magistráty vydaly větší počty voličských průkazů než obvykle.

„Vydali jsme jich 418, což je mnohem více než kdy jindy. Naposledy to bylo padesát," uvedla mluvčí děčínského magistrátu Markéta Lakomá.

Řada voličů totiž nechce přijít o zimní radovánky na horách. Ale nechce přijít ani o možnost rozhodnout o budoucím českém prezidentovi. Zimní střediska v českých horách proto očekávají velký nápor voličů hlasujících na volební průkazy. Volební místnosti jsou totiž mnohde jen pár metrů od sjezdovek.

Velký zájem o druhé kolo první prezidentské volby byl v pátek také v Rumburku.

„Zatím dorazilo přibližně 23 procent voličů, což je velmi slušné," řekl Děčínskému deníku volební komisař z jednoho z rumburských okrsků po 17 hodině. Podle jeho slov chodí lidé všech věkových kategorií. Ale jako první chodili především ti starší.

„Později se přidali i lidé středního věku a mladí," dodal komisař s tím, že více vyhazují lístky se jménem Miloše Zemana. Ve volební urně v tomto okrsku by tak měl mít převahu Karel Schwarzenberg.

 Zda druhé kolo překoná 
v účasti to první, se dozvíme až po sečtení výsledků. V prvním kole prezidentské volby před čtrnácti dny přišlo na Děčínsku volit 52,79 procent oprávněných voličů. Ti dali jasně najevo, že na Hradě chtějí Miloše Zemana; hlas mu dalo 24,14 procent voličů, druhý skončil na Děčínsku Jan Fischer. Karel Schwarzenberg skončil až čtvrtý se ziskem 17,16 procent hlasů. První výsledky by měly být známé během dnešního odpoledne přibližně dvě hodiny po uzavření volebních místností.