„Skončil jsem pracovní působení v Děčíně. Nyní mám aktivity v Praze. Zastupitelstvo bylo jediná věc, která mě poutala k Děčínu,“ řekl krátce po oznámení své rezignace na čtvrtečním zastupitelstvu Vojtěch Ryvola s tím, že rozhodnutí rezignovat v něm zrálo poměrně dlouho.

Jeho jméno je spojeno s rekonstrukcí děčínského pivovaru, který proměnil v nákupní centrum. Poté, co jeho majoritní podíl koupil RSJ Private Equity Karla Janečka, se s novým většinovým vlastníkem nedohodl na dalším působení.

Lidé mu často vyčítali, že do zastupitelstva šel v roce 2014 pouze proto, aby prosazovat své obchodní zájmy a že jej kromě obchodu k Děčínu nic nepoutá.

Na tomto místě vyroste v Děčíně nový minipivovar.
FOTO: Létající pivovar Nomád brzy přistane v Děčíně pod zámkem

„Člověk, který byl sice formálně přihlášený k trvalému pobytu, ale v Děčíně nežil, nežila tu jeho rodina, jeho děti, spolurozhodoval o záležitostech našeho města,“ připomněl například Děčíňan Petr Zdobinský.

Vojtěch Ryvola.Zdroj: archivVojtěch Ryvola to ale odmítá. „Žil jsem v Děčíně deset let, na Slovanské ulici jsem dokonce měl vilu, ve které jsem bydlel. To, že jsem v Děčíně nebyl zakořeněný, je jen dobře, protože jsem netrpěl vnitřní slepotou a měl nadhled,“ rozporoval názor velké části obyvatel Děčína Ryvola.

Jako prohru bere, že se mu nepodařilo dotáhnout přebudování bývalého hotelu v Křešicích pro sociální služby. Naopak jako pozitivní na svém působení vidí dokončení prodeje hotelu na Maxičkách Armexu. Ten si na jeho rekonstrukci najal stejné architekty, kteří navrhli přebudování chátrajícího historického pivovaru na nákupní centrum.

Kromě mandátu zastupitele složil Ryvola i místo ve finančním výboru, jehož byl do čtvrtka předsedou. Zatím ale zůstane v představenstvu dopravního podniku, který patří městu. „To budeme ještě muset dořešit,“ řekl ke své poslední funkci spojené s Děčínem dnes už bývalý zastupitel.

Prezident Miloš Zeman hovoří na tiskové konferenci v TOP Hotelu Praha, poté co byl 27. ledna 2018 oznámen výsledek druhého kola prezidentských voleb. Zeman byl zvolen i na další funkční období.
Děčínsko pomohlo Zemanovi na Hrad, jasně porazil Drahoše

„Vážím si spolupráce s panem Ryvolou. Kdyby nebylo Kozí dráhy, byla by to vzorná spolupráce,“ připomněl spory ohledně využití dnes nefunkční železniční trati opoziční zastupitel Pavel Sinko. Ryvola totiž prosazoval zrušení dráhy a její nahrazení cyklostezkou.

Přestože Ryvola opustil děčínské zastupitelstvo, komunální politiky se vzdát nechce. „Budu v ní pokračovat na Praze 1. Roky v zastupitelstvu mě naučily klidu a tomu, že když člověk chce něco dokázat v komunální politice, musí vydržet čtyři roky příprav a teprve pak může něco dokázat,“ dodal na závěr svého působení v Děčíně Ryvola.