Nepříjemně bude vzpomínat na závěr roku žena z Velkého Šenova. Při procházce s dcerou ji totiž napadl vlčák. Žena setkání s cizím psem odnesla zraněním, které si vyžádalo hospitalizaci v nemocnici. Dceru po krátkém ošetření propustili lékaři do domácího ošetřování.

Nepříjemná příhoda se odehrála v pátek večer, kdy se žena vydala na procházku se svou dcerou a jejich malým psem. Právě toho si vyhlédl vlčák z nedaleké zahrady; podařilo se mu najít skulinu v plotě a po malém psu vystartoval.

Žena reflexivně vzala svého psa do náručí, aby jej před útočícím vlčákem ochránila. To ale vlčákovi v útoku nezabránilo, kromě malého psa pokousal i jeho majitelku a dceru.

Po útoku museli kromě záchranářů zasahovat také policisté. Ti vlčáka zpacifikovali.

Ženu a dceru útočící pes pokousal na předloktí, do nemocnice je museli převézt záchranáři.

„Dívku jsme ošetřili a propustili do domácího ošetřování. Její matka ale musela být hospitalizována. Měla na předloktí přibližně osmicentimetrové zranění. Pro jistotu jsme ji ale nechali v nemocnici. Momentálně je paní bez teplot, které by mohly indikovat nějaký zánět. Pokud vše půjde dobře, mohli bychom ji v úterý propustit do domácího ošetřování,“ uvedl ředitel rumburské nemocnice Darek Šváb.
Případem se začali zabývat krátce po události také policisté.

„Momentálně šetří celou věc kolegové z Velkého Šenova jako přestupek proti občanskému soužití. Ale zatím jsme na počátku vyšetřování, takže je příliš brzy říci něco víc,“ uvedl policejní mluvčí Vojtěch Haňka.

Nejen na vývoji stavu zraněné ženy závisí další vyšetřování. Poměrně často bývají podobné útoky vyšetřovány jako ublížení na zdraví z nedbalosti.

Podle zkušené chovatelky psů a veterinářky Markéty Grešíkové není nejlepší nápad vzít svého miláčka při útoku jiného psa do ruky.

„Především je důležité dát najevo, kdo je pánem. Musíme proto odpoutat pozornost útočníka od našeho psa. Nejlépe tak, že mírně nakloníme tělo dopředu, uděláme několik kroků a zakřičíme velmi nahlas nějaký povel. Například zůstaň, domů nebo něco podobného. Můžeme si pomoci také například klackem v ruce. Ale ne k úderu, ale jako výhrůžka. Pes prostě musí na první pohled vycítit, kdo je dominantní,“ říká Grešíková s tím, že ne vše, co jako útok vypadá, ve skutečnosti útokem je. Mnohdy jde totiž jen o psí hrátky.