Již tento víkend měly na Kozí dráhu vyjet vlaky. Letos se ale turisté mezi Děčínem a Telnicí nesvezou. Správa železniční dopravní cesty totiž nepřidělila volné dopravní kapacity. Údajně kvůli dlouho plánované opravě.

„Do konce letošního roku po trati mezi Děčínem a Telnicí rozhodně žádné vlaky nepojedou. Před několika týdny jsme obdrželi žádost o přidělení dopravní kapacity. Nemohli jsme ale vyhovět kvůli dlouhodobě plánovaným výlukám a opravám," říká Jakub Ptačinský ze SŽDC.
Podle Michala Skaly ze Severní dráhy, která chtěla po Kozí dráze jezdit, je to jen zástupný problém.

„Je obrovská nevole po Kozí dráze jezdit. Podle mne to není technický problém, protože trať je od Děčína až po Telnici v dobrém technickém stavu. Její uvedení do provozu je otázka pár hodin. Problém je to politický," je přesvědčen Skala s tím, že existuje velká snaha o to, aby dění kolem Kozí dráhy spělo k jejímu zániku.

Severní dráha nechtěla provozovat na Kozí dráze nostalgické jízdy, ale nasadit moderní motoráky.

„Plánovali jsme nasadit moderní motorové vlaky jako jsou například německé Siemens Desiro," tvrdí Skala a dodává, že zprovoznění Kozí dráhy je v současné době otázkou především politických jednání.

O znovu zprovoznění Kozí dráhy se snaží obce ležící podél trati prakticky od roku 2007, kdy pravidelná osobní přeprava skončila. Postupem času se do těchto snah vložil i kraj, který pravidelně vyčleňuje na vlaky na Kozí dráze peníze.

„Jedná se o společnou iniciativu měst a obcí na Kozí dráze. Děčín je na základě společného Memoranda o spolupráci obcí ležících při trati číslo 132 (tzv. Kozí dráha) vedoucím subjektem této iniciativy. Adventní jízdy měly být prvním krokem k záměru dosáhnout obnovy provozu na Kozí dráze," uvedla mluvčí děčínského magistrátu Markéta Lakomá.

Na financování provozu vlaků se měly podílet všechny obce ležící podél Kozí dráhy. Kraj na vlaky dokonce vyčlenil 150 tisíc korun.

Kozí dráha
Pravidelná doprava skončila na tak zvané Kozí dráze mezi Děčínem 
a Oldřichovem u Duchcova v prosinci 2007 po 136 letech. Tehdy kraj přestal na této trati objednávat pravidelnou dopravu, a ta začala chátrat, například v Telnici chybí část kolejí. Od té doby zde jezdily pouze příležitostné vlaky vypravované pro turisty. Nedávno projevila zájem o provozování vlaků na Kozí dráze Arriva patřící pod Deutsche Bahn. Ta by chtěla jezdit z Děčína až do Moldavy.