Nejvážnější případ se stal na bývalém hraničním přechodu pro kamiony u Rumburka. „Na projíždějící vozidlo spadl strom, na místě již zasahovali kolegové z německého Neugersdorfu. Za vzájemné pomoci jsme strom rozřezali, odpojili autobaterii. Jelikož se vozidlo nacházelo ještě v našem městě, němečtí kolegové se vrátili zpět na základnu a naše jednotka vyčkala na příjezd policie," uvedli rumburští hasiči na svém webu. Klidnou noc neměli ani hasiči ve Varnsdorfu, kteří museli zlikvidovat spadlé stromy na Studánce nebo na silnici na Krásnou Lípu. 

MARTINA SCHMORANZOVÁ se pomalu chystá na olympijskou kvalifikaci.
Pro Martinu to byla dobrá příprava pro olympijskou kvalifikaci

Řádění Julie dopadlo také na cestující ve vlacích. Již během nedělního večera totiž musela Správa železnic přerušit provoz na tratích na Šluknovsku. Mezi Krásnou Lípou a Rumburkem, kudy jezdí kromě osobních vlaků i rychlíky na Kolín, byl provoz přerušen hned dvakrát. Projet nebylo možné ani mezi Dolní Poustevnou a Šluknovem. Vlaky pak nabíraly desítky minut dlouhá zpoždění. V pondělí se pak již situace uklidnila a vlaky jezdí bez omezení.

Již poněkolikáté za poslední týdny se kvůli náporům silného větru museli obejít lidé v některých lokalitách bez elektřiny.  „V Ústeckém kraji řešíme aktuálně 6 poruch na vedení vysokého napětí, bez elektřiny je 1100 odběrných míst, v Libereckém kraji zůstává bez elektřiny na 2500 odběrných místa poruchové čety pracují na opravě 11 poruch," uvedla krátce po 10. hodině mluvčí Skupiny ČEZ Soňa Holingerová. 

Ilustrační foto.
Silný vítr láme na Děčínsku stromy. Některé zastavily provoz na železnici