Místostarostou se stal Zdeněk Pánek – i on byl zvolen za sdružení Soutěsky věc veřejná, věc neprodejná, které volby vyhrálo.

„Ta kára starostenství je příliš těžká a já už nemám sílu ji dále tlačit. Ale věřím, že nový starosta tu sílu mít bude,“ prohlásil odstupující starosta Josef Černý (Strana za trvalou prosperitu obou soutěsek), který již před volbami deklaroval, že do žádné funkce nechce být zvolen. Přesto jej hlasy voličů vynesly z předposledního místa kandidátky znovu do obecního zastupitelstva.

Podle nového starosty Jana Havla nyní čeká Hřensko několik zásadní úkolů.

„Musím se seznámit se stavem obce, s jejím hospodařením. Je také třeba napravit mezi lidské vztahy. A také je nutné se zbavit toho kamenu, který leží na silnici do Německa,“ nastínil úkoly pro nejbližší měsíce Jan Havel. Není žádným nováčkem; do funkce starosty Hřenska se vrací po osmi letech.

Proti novému starostovi hlasoval pouze Petr Frömmel (ODS).

„Myslím si, že by starostou měl být Robert Mareš, protože získal nejvíce hlasů,“ řekl na ustavujícím zasedání.

Mareš (Soutěsky věc veřejná, věc neprodejná) ale tuto nabídku odmítl. Nakonec se stal předsedou finančního výboru. Zastupitelé také zvolili předsedu kontrolního výboru, do jehož čela usedl Lubomír Paroha (Strana za trvalou prosperitu obou soutěsek). Oba výbory budou mít po třech členech.

Opakování komunálních voleb nařídil loni v létě krajských soud, ke kterému se vrátila stížnost ODS proti průběhu voleb od Ústavního soudu. Do Hřenska se totiž před řádnými komunálními volbami přistěhovalo na podzim roku 2010 několik desítek voličů, které mohly velmi snadno ovlivnit v této malé obci výsledek voleb.